با حضور جمعی از مسئولان و تعزیه‌خوانان صورت گرفت؛

افتتاحیه دفتر انجمن تعزیه ایرانیان شعبه شهرستان دماوند

دفتر انجمن تعزیه ایرانیان شعبه شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان و تعزیه‌خوانان در مجتمع فرهنگی و هنری کوثر افتتاح شد.

غلامرضا عبدالله بیگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: تعزیه یک هنر بسیار قدیمی است و گروه‌های فعالی در شهرستان دماوند در این هنر فعالیت داشته‌اند که در حال حاضر تعداد آنها به ۱۵ گروه می‌رسد.

وی افزود: فعالان تعزیه با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، خواستار تشکیل انجمن تعزیه ایرانیان شعبه دماوند بودند که با این درخواست موافقت شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند با اشاره به نشست اولین نشست تشکیل انجمن تعزیه ایرانیان در این شهرستان عنوان کرد: تشکیل و افتتاح دفتر نجمن تعزیه ایرانیان منوط به انجام اقدامات اولیه است و نوع تشکیلات اداری و اجرایی آن باید مشخص شود، زیرا متولی امور اجرایی همان دوستداران تعزیه هستند.

عبدالله بیگی بیان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعاملی که ایجاد می‌کند و با برقراری ارتباط با نهادهای اداری و فرهنگی شهرستان دماوند سعی می‌کند، بستر قانونی را برای شکل‌گیری انسجام فراهم کند.

وی ادامه داد: اگر انسجام محقق شود و مجموعه تعزیه شهرستان دماوند در قالب انجمن انسجام حقوقی خود را به وجود آورد، موضوعات اجرایی برنامه‌ها و دریافت بودجه‌ها و جمع‌آوری کمک‌های مردمی در یک بستر حقوقی ممکن می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر به دلیل تعدد و منفصل بودن گروه‌های تعزیه، امکان پرداخت کمک‌ها توسط مجموعه‌های اداری و غیر اداری در شهرستان دماوند کمتر است و یا منسجم نیست.

عبدالله بیگی تصریح کرد: با انسجام ایجاد شده گروه‌ها هدفمند شده و برنامه‌های فرهنگی هنری، کارگاهی، اجرایی، سوگواره‌ها و … در قالب این انجمن شکل می‌گیرد و محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه با برقراری ارتباط و اطلاع‌رسانی‌ها احتمالاً بر ۱۵ گروه تعزیه که شناسایی شده افزوده خواهد شد، گفت: علاقمندان باید با تکمیل مدارک مراجعه کنند تا حداقل ۵۰ نفری که برای راه‌اندازی دفتر نیاز است، ثبت شوند و کارت صادر شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن