رئیس حوزه قضایی بخش رودهن خبر داد؛

دستگیری شهردار جديد رودهن به اتهام دریافت رشوه 1.5 میلیارد تومانی/ بازداشت ۳۱ مدیر و کارمند در شهرداری رودهن طی دو سال

رئیس حوزه قضایی بخش رودهن از دستگیری شهردار جديد رودهن به اتهام دریافت رشوه 1.5 میلیارد تومانی خبر داد و گفت: ۳۱ مدیر و کارمند در شهرداری رودهن طی دو سال بازداشت شدند.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند،  زیدالله خدایاری رئیس حوزه قضایی بخش رودهن در نشست خبری که با موضوع دستگیری شهردار جدید رودهن برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه این جریان دستگیری و ارتکاب جرم و تخلفات در شهر رودهن از سال 97 برای ما احراز شد و دستگاه قضا بلافاصله ورود پیدا کرد که در همین راستا در بهمن ماه سال 97 یک نفراز پرسنل شهرداری، یک نفر اعضای شورای شهر رودهن و یک نفر از پرسنل پلیس ساختمان دستگیر شدند که برای آنان حکم صادر و در حال اجراست.

وی افزود: در ادامه این دستگیری ها در اردیبهشت 98، چهار نفردیگر از پرسنل شهرداری رودهن دستگیر و به اتهام جعل اسناد بازداشت شدند که تحقیقات در حال انجام است و بزودی احکام این افراد صادر می شود.

رئیس حوزه قضایی بخش رودهن گفت: روند ادامه فساد در شهرداری و شورای شهر رودهن ادامه داشت تا اینکه در شهریور سال 98 منجر به دستگیری 21 نفر از بین اعضای شورای شهر و شهردار و پرسنل شهرداری گردید که در بین این دستگیری ها رئیس شورای شهر و شهردار وقت، یکی از اعضای شورا، معاونین شهرداری و پرسنل شهرداری در واحد های مختلف شهرداری با اتهامات مختلف از جمله اخذ رشوه، اختلاس و… دستگیر شدند.

خدایاری با بیان اینکه حجم مراجعین و پرونده ها در رودهن بسیار بالاست افزود: با این حال همکاران قضایی ما در رودهن با دقت به پرونده ها رسیدگی کردند و در این چند روز اخیر احکام آنها صادر و بزودی قطعی و اجرا می شود.

وی تصریح کرد: حبس تعزیزی، انفصال از خدمات دولتی و جزای نقدی از احکام این متهمین خواهد بود که به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رسید.

رئیس حوزه قضایی بخش رودهن گفت: دستگیری های سال 99 در ادامه مبارزه با فساد در دو ماهه اخیر ادامه پیدا کرد که 4 نفر از پرسنل شهرداری رودهن از جمله پسر عموی شهردار فعلی و مسئول پلیس ساختمان، مسئول بازرسی شهرداری دستگیر شدند که در بازداشت موقت به سر می برند و یکی دیگر از این چهار نفر فردی بود که ارتکاب مجدد جرم کرده بود.

خدایاری ادامه داد: چهارشنبه هفته گذشته طبق گزارشات ارسالی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و تحقیقات صورت گرفته، شهردار جدید رودهن و مسئول واحد قراردادهای شهرداری به جرم اخذ رشوه، اعمال در انجام وظایف قانونی و … بازداشت شدند که در ادامه ممکن است اتهامات دیگری متوجه این افراد شود.

وی عنوان کرد: در مبارزه با فساد و برخورد با آن هیچ خط قرمزی نداریم و همه اشخصاص حقیقی و حقوقی در مقابل قانون یکسان هستند و در مقابل مسئولانی که آگاهانه دست به تخلف می زنند بیشتر برخورد می کنیم.

رئیس حوزه قضایی بخش رودهن با بیان اینکه عملکرد دستگاه قضا در رودهن طی دو سال و نیم گذشته نشانگر این است که دستگاه قضا در برخورد با مفاسد، مقطعی عمل نمی کند گفت: هر زمانی برای ما احراز شود که کسی مرتکب جرم شده با آن برخورد خواهیم کرد و این برخوردها اولین و آخری ندارد و نظارت بر همه دستگاه ها دائمی خواهد بود.

خدایاری افزود: به همه مسئولان عزیز و مدیران دستگاه های دولتی اعلام می کنیم که مدافع مدیران سالم و خدوم هستیم و سواستفاده کنندگان را مجازات خواهیم کرد و برخی از مسئولانی که آگاهانه و نا آگاهانه مردم را به قانون گریزی تحریک و تشویق به استفاده از منابع ملی واموال ملی می کنند هشدار میدهیم که تکرار نکنند.

وی در پایان گفت: مردم به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می شود توجه نکنند و حتما اخبار را از مسئولان مربوطه و ذیصلاح پیگیری نمایند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا