رئیس آموزش و پرورش رودهن:

در بین دانش‌آموزان دبیرستانی رودهن بین ۱۵ تا ۱۸ ابتلا به کرونا داشته‌ایم

رئیس آموزش و پرورش رودهن گفت: در بین دانش‌آموزان دبیرستانی رودهن بین ۱۵ تا ۱۸ ابتلا به کرونا داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، زهرا رستمی در هفدهمین نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان دماوند با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی به دانش‌آموزان آموزش داده شده است، اظهار داشت: در برخی از مناطق همچون چنار غرب دسترسی به اینترنت وجود ندارد و در این مناطق دانش اموزان با رعایت فاصله‌گذاری و تعداد کم وارد مدارس می‌شدند.

وی افزود: در هر کلاس دو یا سه دانش آموز حاضر می‌شد اما علیرغم رعایت تمام نکات بهداشتی و حتی استفاده از شیلد و ماسک، تعدادی از دانش آموزان در مناطق دوردست به دلیل دسترسی نداشتن به اینترنت و حضور در مدارس به کرونا مبتلا شدند و آموزگاران نیز مخصوصا در مسکن مهر مهرآباد به این بیماری دچار شدند.

رئیس آموزش و پرورش رودهن گفت: بعد از عاشورا و تاسوعا در آبعلی که وضعیت خوبی نداشت و دانش آموزان در معرض ابتلا بودند، برای عدم ابتلای آنها طی رایزنی‌هایی با شورای مدرسه، مدارس این منطقه را زودتر از دیگر مدرسه‌ها به حالت غیرحضوری درآوردیم.

رستمی ادامه داد: در حال حاضر با اینکه تمام تدابیر اندیشیده شده است متاسفانه همکارانمان به کرونا مبتلا شده‌اند و استقبال از مدارس رودهن بسیار کم است.

*پهنای باند اینترنت پاسخگوی نیاز آموزشی شهر رودهن نیست

وی تصریح کرد: مشکل آموزش و پرورش در رودهن این است که پهنای باند اینترنت پاسخگوی نیاز نیست و دانش آموزان هیچ امکان دسترسی به آموزش مجازی نخواهند داشت.

رئیس آموزش و پرورش رودهن با بیان اینکه تمام تلاش‌ها در راستای غیرحضوری کردن آموزش‌هاست، عنوان کرد: در اکثر مدارسی که معلمان حاضر شدند افرادی به کرونا مبتلا شدند، به طور مثال در مدرسه‌ای که 50 نیرو داشت حدود 4 یا 5 نفر یعنی یک دهم از آنها به کرونا مبتلا شدند.

رستمی گفت: اولیا بازخورد زیادی از آمار کرونا ندادند، در کل منطقه در بین دانش آموزان دبیرستانی بین 15 تا 18 ابتلا به کرونا داشته‌ایم اما دانش آموزان دوره راهنمایی و ابتدایی چندان اطلاعی ندادند و در این مقاطع کمتر بوده‌اند.

وی عنوان کرد: نیاز است که برای دانش آموزان محروم تدابیری اندیشیده شود و دسترسی به اینترنت انها زیاد باشد تا برای حضور در مدارس اصرار نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا