شهردار دماوند:

خیابان فرهنگ شهر دماوند براساس طرح تفصیلی جدول‌گذاری و ساماندهی می‌شود/ حل مشکل ترافیکی با اجرای طرح جدول‌گذاری خیابان فرهنگ شهر دماوند

شهردار دماوند با اشاره به اینکه اولویت شهر دماوند توسعه معابر شهری و تقویت زیرساخت ها براساس طرح تفصیلی است، گفت: خیابان فرهنگ شهر دماوند نیز براساس طرح تفصیلی جدول‌گذاری و ساماندهی می‌شود.

عباس صفری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: خیابان فرهنگ یکی از خیابان‌های مهم شهر است که در گذشته عرض غربی و همچنین بخش‌هایی از عرض شرقی آن ساماندهی شد.

وی ادامه داد: در نظر داریم برای ساماندهی این محور با اجرای طرح جزیره‌ایی در محدوده‌ایی که عرض معبر ۱۴ متر است، رفت و آمد شهروندان را تسهیل و از هرگونه خطر احتمالی جلوگیری کنیم.

شهردار دماوند بیان کرد: همچنین خیابان مذکور یکی از محورهای اصلی است که دو مرکز اجتماعی قوی را به هم وصل می‌کند که از حیث اجتماعی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند با عنوان مدخل قسمت‌های قدیمی شهر شود و لازم بود ساماندهی ترافیکی انجام شود.

صفری ادامه داد: این مقام مسئول بیان کرد: رفوژ وسط خیابان نیز با هدف ایجاد چراغ‌های روشنایی در مسیر خطوط هشدار دهنده ترافیکی ایجاد می‌شود؛ این اقدام هیچ‌گونه مشکل ترافیکی ایجاد نخواهد کرد.

وی گفت: طرح دیده شده همچنین از پارک کردن‌های نابجا و عوامل ایجاد ترافیک جلوگیری می‌کند و روشنایی قسمتی از معبر اصلی را در شهر تأمین می‌کند.

شهردار دماوند ادامه داد: برخی از قسمت‌های عریض دارای جدول‌بندی و روشنایی می‌شوند و طول کل پروژه حدود دو کیلومتر است اما ۵۰ درصد از آن اجرایی می‌شوند.

شهردار دماوند همچنین در خصوص اجرای پروژه‌های عمرانی در فصل سرما نیز گفت: کارهای عمرانی دماوند در ساعات گرمای هوا انجام می‌شود و پیمانکار در اجرای پروژه‌های عمرانی در فصل سرما از مواد نگه‌دارنده استفاده می‌کند و تمامی شرایط فنی رعایت می‌شود.

صفری همچنین در خصوص ساماندهی سگ‌های بلاصاحب نیز افزود: شهرداری دماوند در گذشته برای جلوگیری از افزایش سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر اقدام به اتلاف می‌نمود که هم‌اکنون دست شهرداری با توجه به حمایت سازمان‌های مردمی از حیوانات برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد بسته است.

*راه‌اندازی شهرداری ناحیه مشاء و گیلاوند در آینده با هدف خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان/ ماهانه حدود ۳۰۰ قلاده سگ از شهر دماوند جمع‌آوری می‌شود

شهردار دماوند با بیان اینکه چند سالی است شهرداری برای جمع‌آوری سگ‌ها از روش زنده گیری استفاده می‌کند، تصریح کرد: ماهانه حدود ۳۰۰ قلاده سگ از شهر دماوند جمع‌آوری می‌شود و برخی غربالگری شده و برخی دیگر در محیط زیست رها می‌شوند؛ البته احداث مرکز ساماندهی و نگهداری سگ‌های ولگرد در حال پیگیری است.

وی همچنین به تقویت شهرداری ناحیه مشاء و گیلاوند در آینده با هدف خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان خبر داد و گفت: یکی از اقدامات شهرداری در آینده خدمات‌دهی به منطقه مسکن مهر گیلاوند است که با توافق اداره راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن