رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند:

خروجی مراکز قرآنی در دماوند به دلیل عدم انسجام چندان ایده آل نیست/ به دنبال فعالیت مجدد مجمع قرآنی نوجوانان شهرستان دماوند هستیم

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند با بیان اینکه خروجی مراکز قرآنی در دماوند به دلیل عدم انسجام چندان ایده آل نیست، گفت: به دنبال فعالیت مجدد مجمع قرآنی نوجوانان شهرستان دماوند هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد اشرفی در نشست با فعالان قرآنی به‌مناسبت دهه وقف با محوریت وقف، ترویج فرهنگ قرآن و عترت با اشاره به طرح مجمع قرآنی شهرستان دماوند اظهار داشت: سال گذشته گروه قرآنی از فعالان قرآنی این شهرستان تشکیل شد و چهار همایش در این راستا برگزار شد.

وی افزود: به دلایلی این طرح نیمه کاره رها شد، مجدداً امسال با دیدگاهی جدیدتر به دنبال این هستیم که مجامع و هیئت‌های قرآنی و دارالقرآن‌ها و ادارات ارشاد، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و… وظیفه خود را در این خصوص ایفا کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند ادامه داد: به دنبال ادامه فعالیت مجمع قرآنی شهرستان دماوند هستیم، جلسه‌ای در این رابطه تشکیل شد که این برنامه برای تحکیم و تداوم فعالیت‌های قرآنی در شهرستان شروع شده است.

اشرفی عنوان کرد: هدف از این اقدام این است که امور قرآنی از یک مرکز فرهنگی مدیریت شود و اعضای ادارات مرتبط قادر باشند این امور را هدایت و منسجم کنند.

وی گفت: شهرستان دماوند مذهبی است و فعالیت‌های قرآنی خوبی در آن اجرا می‌شود اما خروجی مراکز قرآنی به دلیل عدم انسجام چندان ایده آل نیست.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند بیان کرد: از همه ارگان‌های دخیل از جمله آموزش و پرورش تقاضای همکاری و هماهنگی و هم افزایی داریم تا این مجمع در سال جدید بهترین عملکرد را داشته باشد.

اشرفی ادامه داد: جمع‌های تخصصی در راستای اهداف وقف و یاوران قرآنی و یاوران وقف به شکل تخصصی برگزار می‌شود که اعضای آن در راستای توسعه فرهنگ وقف قرآنی فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: از آنجا که اکثراً مربیان و اساتید مجامع قرآنی در اختیار دارند و مجوز دار هستند، این اقدام به نوعی مجمع تخصصی یاوران وقف در حیطه قرآن و تفسیر و قرائت و حفظ آن به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن