معاون مدیرکل حمل و نقل استان تهران:

حمل و نقل ریلی دماوند نیاز به اقدامات کارشناسی و پیگیری‌ بیشتر دارد/ شناسایی 7 نقطه مه گیر در شهرستان دماوند/ متأسفانه آمار تصادفات استان تهران سال گذشته نسبت به سال 96 کمی افزایش داشت

معاون مدیرکل حمل و نقل استان تهران با بیان اینکه حمل و نقل ریلی دماوند نیاز به اقدامات کارشناسی و پیگیری‌ بیشتر دارد، گفت: متأسفانه آمار تصادفات استان تهران سال گذشته نسبت به سال 96 کمی افزایش داشت.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی محمودپور در نشست مشترک شورای ترافیک استان تهران و شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان استانی در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: با تلاش شهرستان دماوند جلسه مشترک شورای ترافیک شهرستان و کمیته فنی شورای ترافیک و کمیسیون ملی استان تهران در دماوند تشکیل شد.

وی با اشاره به بازدیدهایی که از محورهای اصلی مواصلاتی درون شهری و برون شهری دماوند به عمل آمد، بیان کرد: در این راستا مشکلات در مسیر احصا و برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای رفع آنها در نظر گرفته شد و جلسه مشترک برای پیگیری مصوبات و برنامه‌های شورای ترافیک شهرستان و استان تشکیل شد.

*57 نقطه حادثه خیز برون شهری  در استان تهران وجود دارد/ شناسایی 7 نقطه مه گیر در شهرستان دماوند

معاون مدیرکل حمل و نقل استان تهران افزود: 57 نقطه حادثه خیز برون شهری و 225 نقطه حادثه‌خیز درون شهری در استان تهران وجود دارد که برنامه‌هایی برای رفع آنها در حال اجراست.

محمودپور بیان کرد: مقرر شده 10 بند به صورت تیم مشترکی متشکل از نماینده فرمانداری، شهرداران، پلیس راهور، پلیس‌راه و راهداری در دستور کار قرار گیرد و تیم ظرف یک هفته بازدید میدانی داشته و نقاط حادثه خیز را مجدداً احصا و بررسی کند و موانع عدم رفع آنها را برای استانداری ارسال کنند.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان دماوند هفت نقطه مه گیر شناسایی و احصا و ابلاغ شده است و مقرر شده که فرمانداری با هماهنگی ادارات مربوطه و اداره برق آن را رفع کنند.

معاون مدیرکل حمل و نقل استان تهران در خصوص نقطه بهمن گیر در مبارک آباد واقع در جاده هراز گفت: در جلسه هفته گذشته تصمیمات لازم اتخاذ شده و مقرر شده است راهداری اقدامات لازم را در این خصوص به عمل آورد.

*حدود 81 درصد از تصادفات استان تهران مربوط به عابران پیاده و موتورسواران است/ متأسفانه آمار تصادفات سال 97 نسبت به سال 96 کمی افزایش داشت

محمودپور در رابطه با کاهش میزان تصادفات استان بیان کرد: کاهش تصادفات از برنامه‌های جدی استان است، حدود 81 درصد از تصادفات استان مربوط به عابران پیاده و موتورسواران است که جلسات فنی و کارشناسی در این خصوص در استانداری تشکیل شده است.

وی گفت: مقرر است که همه دستگاه‌های زیرمجموعه ترافیک شهرستان دماوند نیز تصمیمات لازم را برای پیشگیری و رفع معضلاتی که باعث بروز تصادفات می‌شود را اتخاذ کنند و با مسئولیت فرمانداری عملیات اجرایی را شاهد باشیم.

معاون حمل و نقل استانداری تهران بیان کرد: متأسفانه آمار تصادفات سال 97 نسبت به سال 96 کمی افزایش داشته است اما خوشبختانه این آمار طی یک ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال‌های گذشته آمار تصادفات کاهش داشته است.

محمودپور در رابطه با مترو و حمل و نقل ریلی دماوند گفت: این مهم نیازمند اقدامات کارشناسی بیشتر و پیگیری‌ها دارد که این مهم در دستور کار فرمانداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: احداث کمربندی در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شد مکاتبات مربوطه انجام شود و به محض اجرای تصمیمات عملیاتی، فرمانداری اطلاعرسانی خواهد کرد.

*پل روگذر بلوار آیت الله خامنه‌ای شهرداری باید پاسخگوی برنامه‌ها باشد

معاون حمل و نقل استانداری تهران در ادامه گفت: در مورد پل روگذر بلوار آیت الله خامنه‌ای شهردار باید پاسخگوی برنامه‌ها باشد، اما طرح‌های شهردار برای رفع مشکلات ترافیکی شهرستان در پنج نقطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آنها تأیید شدند.

محمود پور تصریح کرد: علاوه بر محورهای هراز و فیروزکوه در اکثر نقاط استان تهران مشکلات ترافیکی وجود دارد که طی بازدید از شهرستان‌های مختلف این مشکلات احصا می‌شوند و برنامه زمان‌بندی اجرایی آنها طراحی خواهد شد.

وی در رابطه با بسته شدن سایت ثبت‌نام سرویس‌های تاکسیرانی گفت: سامانه سرویس دانش‌آموزی سپند چند سال است که تجربه موفقی را در چند شهر و استان داشته است و امسال مشکل مربوطه در اول مهرماه رفع می‌شود و کارگروه با محوریت ادارات مربوطه باید ظرف دو هفته مصوبات خود را برای استانداری ارسال کند.

معاون حمل و نقل استانداری تهران تصریح کرد: برای جابجایی پلیس‌راه مقرر شد که ظرف یک ماه راه و شهرسازی زمین مورد نیاز را برای این اقدام در اختیار قرار دهد.

وی درباره یک طرفه کردن هراز نیز اظهار کرد: مقرر شده که راهداری و شهرداری آبعلی و فرمانداری نسبت به چهار خطه کردن نقاط باقیمانده کمک کنند و سلسله مراتب اداری و کشوری انجام شود.

محمدپور ادامه داد: به محض قطعی شدن مصوبه اطلاع‌رسانی خواهد شد و تا زمانی که مصوبه مراحل استانی را طی نکند قابلیت اجرایی ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن