حضور نجاتگران شهرستان دماوند در اردوی توان افزایی ویژه نجاتگران شهرستان‌های استان تهران/ شهرستان دماوند موفق به کسب رتبه اول استانی در مسابقه جست‌و‌جو نجات بر اساس نقطه یابی توسط دستگاه GPS شد

دوره توان افزایی بقا در شرایط سخت و کار با تجهیزات محیط‌های آبی ویژه تیم‌های جست‌و‌جو نجات جمعیت هلال احمر استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، سعید طاهری رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند با اعلام این خبر گفت: این دوره با حضور رؤسا شعب و‌ مسئولین امداد و نجات و نجاتگران داوطلب از شهرستان‌های استان با هدف افزایش آمادگی جسمانی و مهارت‌های امدادی و عملیاتی در محل فشافویه، یکی از بخش‌های شهرستان ری در استان تهران، به مدت دو روز در تاریخ‌های ۵ و ۶ مهر‌ماه برگزار و آموزش‌ها، جلسات و دوره‌های‌های تخصصی در حوزه امداد نجات برای شرکت کنندگان ارائه گردید.

وی تصریح کرد: در این دوره تیم ۶ نفره از شهرستان دماوند موفق به کسب رتبه اول بین تمام شعب استان تهران در مسابقه جست و جو نجات بر اساس نقطه‌یابی توسط دستگاه GPS شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند افزود: باید توسعه دانش تخصصی را در کنار تجربه و مهارت مورد توجه قرار داد تا بتوان به صورت میدانی و عملیاتی خدمات امداد و نجات موثری را ارائه کرد.

وی بیان کرد: در این دوره توان‌افزایی نجاتگران ضمن بروزرسانی آموخته‌ها، نقاط ضعف خود را برای خدمت‌رسانی بهتر و پاسخگویی مناسب در حوادث احتمالی نیز رفع کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا