با حکمی از سوی مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران؛

حسن بیگی رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران شد

«بهمن حسن بیگی» به عنوان رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران منصوب و معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در نشستی با حضور مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران، «بهمن حسن بیگی» به عنوان رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان‌های دماوند، پردیس و فیروزکوه معارفه شد.

همچنین در این نشست از تلاش‌های «مصطفی متو»، رئیس سابق تعزیرات حکومتی شرق استان تهران تقدیر و تشکر صورت گرفت.

*درخواست ایجاد ۲ شعبه برای رسیدگی به امورات تعزیرات حکومتی شرق استان تهران/ اداره تعزیرات حکومتی شعبه شهرستان دماوند نیاز به اختصاص مکان مناسب دارد

احمد جعفری نسب، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران در این مراسم اظهار داشت: اداره تعزیرات حکومتی استان تهران شهرستان‌های دماوند، پردیس و فیروزکوه را تحت پوشش می‌دهد و طبق چارت سازمانی تنها با یک رئیس شعبه باید پرونده‌های موجود را رسیدگی کند و در جلسات نیز حضور پیدا کند که اقدامی مشکل‌ساز می‌باشد.

وی ادامه داد: این مسئله در استانداری نیز مطرح شده و در خواست شده تا دو شعبه برای رسیدگی به امور تعزیرات ایجاد شود تا بتوان دیگر شهرستان‌ها را نیز پوشش داد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران گفت: همان‌طور که عنوان شد دلیل عدم حضور رئیس تعزیرات در برخی از جلسات پیچیدگی چارت سازمانی این اداره می‌باشد، با توجه به وضعیت اقتصادی حساسی که در کشور حاکم است و حتی ریاست جمهور و معاونین ایشان نیز بر این مسئله و رسیدگی و نظارت بر تنظیم بازار حساسیت دارند نیاز است که ساختمانی در شهرستان دماوند که درشان تعزیرات حکومتی نیز باشد در اختیار این سازمان قرار گیرد.

جعفری نسب تاکید کرد: اگر با همت و همیاری مجموعه فرمانداری ساختمانی مناسب یا زمینی در اختیار تعزیرات حکومتی برای این شهرستان قرار گیرد شعبه‌ای نیز در دماوند ایجاد خواهیم کرد که با وجود نیروهای متخصص بتوان به امور این منطقه نیز در شرایط اقتصادی موجود رسیدگی کامل داشت.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود همان‌طور که مجموعه استانداری پیگیر این مسئله است در شهرستان دماوند نیز هر مجموعه‌ای که قادر است این امر را انجام دهد.

جعفری نسب رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران با اشاره به فعالیت این نهاد که از ابتدای فرودین ۹۸ کار خود را آغاز کرده است، بیان کرد: این نهاد نظارتی ۱۷ شهرستان شامل دماوند، شمیرانات، شهر ری، پیشوا و ورامین و دیگر شهرستان‌ها را زیر مجموعه تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران قرار دارند.

وی ادامه داد: با این اقدام رسیدگی و نظارت بر این شهرستان‌ها، نظارت بر تنظیم بازار و مقابله با قاچاق در این اداره انجام خواهد شد که قطعاً اقداماتی مفید می‌باشد چرا که استان تهران حوزه گسترده‌ای است که این مجموعه با نظرات بیشتری می‌تواند این اقدامات را انجام دهد.

جعفری نسب گفت: در رابطه با مبارزه با قاچاق، احتکار، گران‌فروشی و توزیع خارج از شبکه اقدامات مناسبی همکاران این مجموعه انجام داده‌اند.

*کشف ۵۰ تن شکر احتکار شده در شهرستان‌های شرق استان تهران/ حدود ۱۱ درصد کشفیات احتکار کالاها در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر شده است

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد: طی یک ماه گذشته نزدیک به ۵۰ تن شکر احتکار شده در شهرستان‌های شرق استان تهران از جمله دماوند، ورامین و قرچک کشف شد، که با این افراد برخورد لازم نیز صورت گرفت و ۳ میلیارد ریال نیز جریمه برای این افراد در نظر گرفته شد.

جعفری نسب افزود: رسیدگی و نظارت بر کالاهای اساسی که مردم به صورت مستقیم نیاز ویژه به آن دارند انجام می‌گردد.

وی تاکید کرد: پیگیری‌ها و نظارت‌هایی که تاکنون بر پرونده‌های موجود در این زمینه انجام شده نشان دهنده تحول و اقدامات مناسب اداره تعزیرات حکومتی می‌باشد.

وی گفت: در رابطه با پوشاک نیز پرونده‌هایی در خصوص احتکار و قاچاق وجود دارد که با اینها برخورد لازم صورت گرفته است و در این زمینه نیروهای گشتی نیز وارد شده‌اند.

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: در رابطه با احتکار کالاهای دیگر به جز کالاهای اساسی نیز اقداماتی انجام شده و با نرخ مصوب دولتی در اختیار مردم قرار گرفته‌اند.

وی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به خواسته‌های دولت از اداره تعزیرات حکومتی و بیشتر شدن نظارت‌ها حدود ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته کشفیات احتکار کالاها در سال جاری بیشتر شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن