رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند؛

حدود یک‌درصد از افراد شهرستان دماوند به سرطان روده بزرگ مبتلا هستند/ مسائل و مشکلات بهداشت و درمان بودن همکاری کمیته برون بخشی رفع نمی‌شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه یک‌درصد از افراد این شهرستان به سرطان روده بزرگ مبتلا هستند، گفت: مسائل و مشکلات بهداشت و درمان شهرستان دماوند بودن همکاری کمیته برون بخشی رفع نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، سعید آسیایی در نخستین نشست شورای بهداشت و درمان شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: مسائل و مشکلات بهداشت و درمان شهرستان  دماوند جز با همکاری برون‌بخشی انجام نمی‌شود و این ضرورت تشکیل این نشست را بیان می‌کند.

وی افزود: چندین واحد اعم از بهداشت محیط، سلامت آب، غذا و محیط زیست نیاز به کار برون‌بخشی دارند؛ در بخش بهداشت حرفه‌ای باید به کارخانه‌های موجود در شهرستان دماوند کمک شود تا به نحو مطلوب بهداشت و درمان آنها تامین شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ادامه داد: واحد مبارزه با بیماری‌ها نیز در دو بخش بیماری‌های واگیر و غیرواگیر مشغول فعالیت است؛ در خصوص بیماری‌های واگیر دائما مشغول رصد کردن جامعه هستیم اما موفقیت بیشتر در گرو همکاری سایر نهادها است.

آسیایی اضافه کرد: در خصوص بیماری‌های غیرواگیر اعم از بیماری‌های قلبی، سرطان‌ها باید برای دراز مدت برنامه‌ای داشته باشیم و در بحث آموزش به افراد کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بهداشت خانواده، تنظیم خانواده، سیاست‌های دولت و مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت نیز بدون همکاری با بسیاری از ارگان‌ها امکان‌پذیر نیست؛ بهداشت روان نیز از اهمیت خاصی برخوردار است که امیدواریم با تشکیل شورای شواری بهداشت و درمان شهرستانی نمونه در زمینه بهداشت و درمان داشته باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در خصوص ارزیابی وضعیت سرطان در شهرستان دماوند گفت: با توجه به انجام یک طرح، چندین بیماری غیرواگیر از جمله سرطان مورد ارزیابی قرار گرفت و بر اساس آن حدود یک‌درصد از افراد در شهرستان دماوند به سرطان روده بزرگ مبتلا هستند.

آسیایی تصریح کرد: در این راستا سایر بیماری‌ها اعم از عفونی و غیرفراگیر در حال بررسی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن