معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند:

جمع‌آوری و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی در دماوند نیازمند مشارکت شهرداری‌ها/ خرید دستگاه زباله سوز جهت امحاء پسماندهای عفونی نیاز اصلی شهرستان دماوند است

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه جمع‌آوری و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی نیازمند مشارکت شهرداری‌ها می‌باشد، گفت: خرید دستگاه زباله سوز جهت امحاء پسماندهای عفونی نیاز اصلی شهرستان دماوند است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، شاهرخ جهانشاهی در دومین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: موضوع پسماندهای عفونی که در جلسات گذشته به آن پرداخته شد همت و مشارکت شهرداری‌های را می‌طلبد، هرچند بی خطر کردن پسماند‌ها باید توسط شبکه بهداشت انجام شود، اما جمع‌آوری آنها از وظایف شهرداری می‌باشد که شبکه بهداشت هماهنگی‌های لازم را به عمل آورده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها باید به ما همکاری کنند، گفت: ناظران شورا و شهرداری در این حوزه نقش مهمی را ایفا می‌کنند و می‌توانند این موضوع را در شورا مصوب کنند زیرا موضوع سلامت جامعه و مردم است.

*بی خطرسازی پسماند‌های عفونی هزینه بر است/ دستگاه زباله سوز جهت امحاء پسماندهای عفونی در منطقه گندک مستقر شود

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: بی خطرسازی پسماند‌های عفونی هزینه بر است و شرکت عامل پیشنهاد استقرار یک دستگاه زباله‌سوز در سطح شهرستان دماوند را داده است تا پسماند‌های عفونی در همین منطقه بی خطرسازی شود و در نهایت به گندک انتقال یابد زیرا حتی زباله‌های پردیس نیز به گندک منتقل می‌شود.

جهانشاهی گفت: همچنین می‌توان دستگاه زباله سوز را می‌توان در منطقه گندک مستقر کرد و شرکت مربوطه این اقدام را متقبل شده و هزینه آن ماهانه حدود 5 یا 6 میلیون تومان می‌شود.

وی اضافه کرد: جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی نیز یک اقدام کاملاً بهداشتی است و با سلامت مردم و حتی نیروهای شهرداری ارتباط دارد، بنابراین در مقابل مردم و کارکنان مسئول هستیم و به عنوان یک مصوبه بی خطرسازی زباله‌ها باید اجرایی شود.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: شرکت مربوطه با استفاده از دستگاه زباله‌سوز ممکن است هر لحظه با مشکل برخورد کند و کار را رها کند اما اگر خود شهرستان دماوند مجهز به دستگاه باشد تا مشکلی پیش نمی‌آید.

*عمده پسماند‌های عفونی مربوط دو بیمارستان شهرستان دماوند است/ تعداد سگ‌های بلاصاحب در سطح شهرستان دماوند در سطح شهر کم شده است

جهانشاهی گفت: دستگاه زباله سوز نیاز اصلی شهرستان دماوند است و با توجه به اینکه دو بیمارستان در شهر وجود دارد، عمده پسماند‌های عفونی مربوط به این دو بیمارستان است، اگر امکان داشته باشد در خود بیمارستان یا منطقه گندک دستگاه مستقر شود، موقتاً همین شرکت اقدامات لازم را انجام می‌دهد مشروط بر اینکه شهرداری در جمع‌آوری زباله‌ها همکاری کند.

وی در خصوص جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب بیان کرد: مردم از جمع‌آوری سگ‌های بدون صاحب رضایت دارند و اذعان کرده‌اند که تعداد سگ‌ها در سطح شهر کم شده است، این موضوع مدت‌ها مغفول مانده بود.

*مشکل سوخت ناوگان اورژانس شهرستان دماوند رفع شده است/ رفع مشکلات زیست محیطی و تجهیز کشتارگاه رودهن به دستگاه پیش سرد کن تا هفته دولت

همچنین با اشاره به مشکل سوخت ناوگان اورژانس شهرستان دماوند و آلودگی زیست‌محیطی کشتارگاه رودهن که در نشست قبلی عنوان شد، گفت: خوشبختانه در نشستی با مسئولان شرکت نفت مشکل سوخت ناوگان اورژانس شهرستان دماوند رفع شده است و طی بازدید هفته اخیر مشکلات زیست محیطی و تجهیز کشتارگاه رودهن به دستگاه پیش سرد کن تا هفته دولت از اقدامات اجرایی می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن