رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند:

رشد ۷ درصدی در جمعیت دانش‌آموزان مدارس دماوند/ اجرای طرح برون سپاری با اخذ مجوز در روستاهای دماوند/ برخی از مدارس شهری و  روستایی دماوند از نظر مهندسی نوسازی ایمن نیستند

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند از رشد ۷ درصدی در جمعیت دانش‌آموزان مدارس و  اجرای طرح برون سپاری با اخذ مجوز در روستاها خبر داد و گفت: برخی از مدارس شهری و  روستایی دماوند از نظر مهندسی نوسازی ایمن نیستند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مهرداد پورفتحی در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند در سالن جلسات این نهاد با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: دغدغه نیروی انسانی و فضای آموزشی و تأمین منابع مالی داشتیم اما معاونین این قضیه را مدیریت کردند، اگر نسبت به کمبود نیروی انسانی برنامه‌ریزی نمی‌کردیم واقعاً منطقه دچار چالش می‌شدیم.

وی افزود: همچنین در مدرسه مسکن مهر دو شیفت چرخشی داشتیم که این شیفت را ثابت کردیم و این باعث شد از دبیران بعد از ظهر در صبح به طور حق‌التدریس استفاده کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند گفت: تراکم مدارس هنوز بالاست و امسال ۶۰۰ دانش‌آموز به شهرستان دماوند اضافه شده و با رشد هفت درصدی دانش‌آموزان روبرو شده‌ایم.

پورفتحی ادامه داد: این دانش‌آموزان برخی مهاجر و برخی دیگر از روستاها به دماوند نقل مکان کرده‌اند و نیاز به سه مدرسه وجود دارد که این موضوع را نیز بدون اضافه کردن مدرسه مدیریت کرده‌ایم.

*اجرای طرح برون سپاری با اخذ مجوز در روستاهای دماوند/ مدرسه روستای سرخه دماوند از نظر مهندسی نوسازی اصلاً ایمن نیست

وی با بیان اینکه در برخی از روستاها با اخذ مجوز برون سپاری انجام گرفته است، گفت: همچنین در منطقه مشاء تفکیک جنسیتی صورت گرفت، اما در شهر کیلان در این قضیه موفق نشدیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه امنیت دانش آموزان مدارس بر عهده رییس آموزش و پرورش است، تصریح کرد: مدرسه روستای سرخه دماوند از نظر مهندسی نوسازی اصلاً ایمن نیست، برای رفتن به این مدرسه باید ۱۰ دقیقه پیاده روی انجام می‌گرفت و هیچ ماشینی رفت و آمد نمی‌کند.

پورفتحی ادامه داد: خود روستا نیز هیچ کمکی نمی‌کند و هیچ قدمی برای ایمن کردن مدرسه برنمی‌دارد، باید مصوب کنیم که آیا مدرسه دایر باشد یا نباشد.

*انتقال دانش‌آموزان  مدرسه روستای خسروان به آیینه‌ورزان

وی بیان کرد: مدرسه خسروان هشت نفر دانش‌آموز بیشتر نداشت و آنها را به آیینه‌ورزان آوردیم و مدیریت کردیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند در ادامه گفت: اما هنرستان زینبیه در کنار دوشنبه بازار قدیم از بهترین هنرستان‌های استان تهران با تمام امکانات است داخل ساختمان تکمیل است و معطل آسفالت مدرسه هستیم که در این زمینه ناهماهنگی‌ها و اختلافاتی وجود دارد.

پورفتحی با اشاره به اینکه مدرسه‌ای در محله جیلارد تراکم دانش‌آموزی بالایی دارد و از مدارس تخریبی به شمار می‌رود که خطرناک است، اگر آنها را به مدرسه زینبیه منتقل کنیم موضوع حل می‌شود اما معطل آماده‌سازی مدرسه هستیم.

وی عنوان کرد: مشارکت مدارس با ارگان‌ها بالاست و در اولین جمعه حضور دانش آموزان در نماز جمعه پررنگ هست و امید است در راهپیمایی ۱۳ آبان شاهد حضور پررنگ دانش آموزان باشیم.

*رشد ۱۶۰ درصدی در جشن عاطفه‌های دماوند نسبت به سال گذشته

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند افزود: امسال در جشن عاطفه‌ها رشد ۱۶۰ درصدی نسبت به سال‌های قبل را شاهد شدیم، آموزش انفاق به دانش آموزان از وظایف آموزش و پرورش است.

به گفته پورفتحی شهرداری و شورای شهر باید به موضوع فرهنگی و آموزشی اهمیت دهد برخی مناطق نیاز به کمک و توجه شهرداری را دارد.

وی با اشاره به مشکلات مدارس استثنایی در منطقه دماوند گفت: این مدارس زیرمجموعه ما نیستند و خودشان یک رییس آموزش و پرورش دارند، اما با این حال وظیفه خودمان میدانیم که به این مدارس اهمیت دهیم و دغدغه آنها را داریم.

*اغلب دانش‌آموزان مدارس استثنایی دماوند  کم بضاعت هستند/ سرویس معلمان مدارس دماوند در برخی مناطق روستایی با مشکل مواجه است

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند ادامه داد: اغلب دانش‌آموزان استثنایی از نقاط مختلف به مدرسه می‌آیند و اغلب کم بضاعت هستند سال گذشته مشکلی در سرویس مدرسه آنها ایجاد شد، توقع داریم انجمن اولیای مدارس بتوانند سرویس مدارس را تأمین کنند.

پورفتحی با اشاره به اینکه مصوبه‌ای نیز برای سرویس معلمان داریم اما در برخی مناطق در این خصوص هنوز دچار مشکل هستیم، گفت: طبق یک نامه از استاندار وقت، باید فرمانداران با مشارکت بخشداران و شهرداری‌ها در سرویس این دانش آموزان کمک کنند اما باید بگویم که کمک به آنها مربوط به آموزش و پرورش دماوند نیست و این بحث جدا از سرویس معلمان است.

وی در پابان گفت: سال قبل حدود ۴۰ میلیون بدهی سرویس داشتند و طلبکاران سراغ ما می‌آمدند، کم‌بضاعت بودن خانواده‌ها باعث شد فرمانداری تهران در شهریورماه اعلام کند که مدارس استثنایی شهر تهران از دادن سرویس معاف هستند و همه تصور می‌کنند که این موضوع شامل حال همه مناطق است از این رو به جای اینکه مدیران درگیر مسائل آموزشی باشند درگیر مسائل دیگر همچون سرویس مدارس هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن