جلوه‌هایی از سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی مردم دماوند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

همزمان با فرارسیدن ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی، مردم ولایتمدار شهرستان دماوند همچون سال‌های گذشته با برپایی هیات‌های عزاداری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در عزای امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان به سوگ نشستند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،  امسال ماه محرم در شهرستان دماوند همچون دیگر نقاط کشور رنگ و بوی دیگری به خود گرفته و برگزاری عزاداری‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

محرم که می‌شود حال عجیبی به عاشقان اهل بیت دست می‌دهد. خواهی نخواهی دلت پر می‌کشد برای تکایا و حسینیه ها؛ همصدا با دیگران زمزمه یا حسین(ع) سر دهی و هم‌پای آنان در کوچه پس کوچه های شهر در مراسم عزاداری شرکت کنی.

اما امسال حال و هوای محرم حال و هوای دیگری است؛ با شیوع ویروس کرونا همه چیز شکل دیگری به خود گرفته و محرم نیز با تمامی آیین ها و آداب و رسوم‌هایش، تغییر یافته‌است. هر چند دیگر صدای طبل، سنج و مرثیه سرایی دسته های عزاداری نیست، اما کوی و برزن پرشده از پارچه های سیاه عزای امام حسین(ع) و هر خانه ای در دماوند یک حسینیه شده‌است.

مردم شهیدپرور و ولایتمندار شهرستان دماوند که نام و آوازه آنان در ارادت به اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) زبانزد است، از برگزاری مراسم عزادارای دست برنداشته و براساس شیوه نامه‌های بهداشتی، آیین‌های عزادارای را برگزار کردند.

گرچه هرسال نذورات بسیاری در هیات‌ها و حسینیه‌های شهرستان پخته و توزیع می‌شد و امسال به دلیل کرونا، ممنوع شده است اما دست بخیری مردم خیر و نیک اندیش شهرستان نه تنها کم نشده بلکه بیش از گذشته یاری‌رسان نیازمندان هستند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن