با حضور مدیرکل بهزیستی استان تهران صورت گرفت؛

برگزاری جشن گلریزان بهزیستی دماوند در آستانه سال نو/ جمع‌آوری ۲۶۰ میلیون تومان توسط خیران برای کمک به نیازمندان دماوند

مراسم جشن گلریزان اداره بهزیستی شهرستان دماوند در آستانه سال نو با حضور مدیرکل بهزیستی استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، این جشن گلریزان با هدف تأمین بخشی از نیازهای مددجویان با مشارکت خیران و مسئولان در اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند برگزار گردید.

در جشن گلریزان اداره بهزیستی شهرستان دماوند حدود مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان توسط خیران و مسئولان برای کمک به نیازمندان شهرستان دماوند جهت کمک در آستانه سال نو جمع‌آوری گردید.

*بیش از ۱۹۰ هزار معلول و ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار در استان تهران  تحت پوشش هستند/ محرومیت، گرفتاری در حاشیه‌های کلان‌شهر قابل قیاس با هیچ‌کدام از استان‌های کشور نیست

داریوش بیات نژاد، مدیرکل بهزیستی استان تهران در این مراسم اظهار کرد: در استان تهران بیش از ۱۹۰ هزار معلول و ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش هستند و چند هزار کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال به دلیل بی‌سرپرستی یا بد سرپرستی تحت حمایت در مراکز شبانه‌روزی هستند یا در نهاد خانواده‌ها به آنها خدمات‌رسانی می‌شود.

وی افزود: محرومیت، گرفتاری و مشکلات در حوزه عملکردی بهزیستی استان تهران و شهرستان‌های مختلفش مخصوصاً در حاشیه‌های کلان‌شهر قابل قیاس با هیچ‌کدام از استان‌های کشور نیست.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه در بسیاری از مسائل اگر حضور افراد نیک‌اندیش و خیر و حمایت‌هایشان نبود در بسیاری از مأموریت‌ها دچار مشکل می‌شدیم، گفت: در این ایام رهبر انقلاب با تدبیر همه ارکان حاکمیت را در راستای تقسیم‌کار ملی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پیش برده‌اند و حکم کرده‌اند که باید کار جهادی و فوق‌العاده صورت گیرد.

*حدود سه و نیم برابر افزایش در پرداخت مستمری از سوی دولت داشتیم

بیات نژاد ادامه داد: علیرغم اینکه در سال‌های گذشته با جدیت پیگیر مشکلات مردم بوده‌ایم و حمایت‌هایی دریافت می‌کردیم، اما در طول این دولت حدود سه و نیم برابر افزایش در پرداخت مستمری را شاهد شدیم در عین حال که هنوز هم مطلوب نیست اما در نوع خود منحصر به فرد بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌ها اخیر بیشترین توفیقات را از مردم و خیرین داشتیم و دست آنها را می‌بوسیم، عنوان کرد: شرایط کشور در مسائل سیاسی و اقتصادی خاص است اما مردم در پیروزی انقلاب اسلامی وحدت و انسجام خود را اثبات کردند و در دفاع مقدس نیز این مهم را حفظ کرده و یک وجب از خاک را از دست ندادند، امروز نیز باید در کنار هم این شرایط سخت را سپری کنیم.

*بیش از ۳۰۰۰ نفر نیروی انسانی به طور مستقیم در بهزیستی مشغول به کار هستند

مدیرکل بهزیستی استان تهران تأکید کرد: بیش از سه هزار نفر نیروی انسانی به طور مستقیم و بیش از ۷۰۰ نفر خرید خدماتی در بهزیستی مشغول به کار هستند، اما با اینکه در روزهای پایان سال هستیم هنوز حقوق و مطالبات قانونی خود را دریافت نکرده‌اند که از این بابت من شرمنده‌ام. ظرف چند روز آینده به این مهم رسیدگی می‌شود.

بیات نژاد بیان کرد: تمام حقوق و مزایایی که در اسفندماه به حساب من واریز شده حدود ۹ میلیون تومان است که آن را تقدیم نیازمندان می‌کنم.

*۳۵۰۰ خانوار و ۱۴۰۰ معلول در شهرستان دماوند تحت پوشش بهزیستی هستند/ خودروی ون ویژه تردد معلولان در دماوند آماده است

در ادامه این مراسم مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: ۳۵۰۰ خانوار و ۱۴۰۰ معلول در شهرستان دماوند تحت پوشش بهزیستی هستند و همه ما در قبال آن مسئولیت داریم.

وی با اشاره به اقدامات مناسب‌سازی خودروهای ویژه تردد معلولان در شهرستان دماوند گفت: خودروی ون ویژه تردد معلولان آماده بوده و تنها بیمه آن باقی مانده است.

فرماندار شهرستان دماوند با تاکید بر اینکه همه در کنار مجموعه کارکنان بهزیستی، اخلاقی و شرعی مسئول هستیم، عنوان کرد: در شهرهای کیلان و دماوند و آبسرد با کمک شورای اسلامی و شهردار اتفاق خوبی برای بهزیستی رقم خورد.

صفری با اشاره به اینکه در کمک به حوزه بهزیستی همه پای کار هستند و نشان می‌دهد که بهزیستی مرز نمی‌شناسد، گفت: امیدواریم امشب در شهرستان دماوند برای اولین بار جدا از کمک‌های عادی بیشترین کمک‌ها را شاهد شویم.

*تلاش‌ در جهت رفع دغدغه‌ها برای تأمین امکانات بهزیستی دماوند/ در شهر رودهن اقدامات خوبی در حوزه بهزیستی به عمل آمده است

وی ادامه داد: در شهرستان دماوند با تلاش‌های به عمل آمده تمام دغدغه‌ها برای تأمین امکانات بهزیستی است و همین‌طور در شهر رودهن اقدامات خوبی در حوزه بهزیستی به عمل آمده است.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: افرادی هستند که در فعالیت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی دریغ نمی‌کنند و این موضوع باعث دلگرمی مسئولان است تا امنیت و آرامش خاطر را برای خانواده بهزیستی فراهم کنیم.

صفری با بیان اینکه با همت مسئولان بهزیستی در شهرستان رسیدگی‌های خوبی در زمینه معلولان را شاهد هستیم، بیان کرد: شاید در سال ۹۸ به دلیل کمبود اعتبارات دچار نقصان شویم از این‌رو مسئولان بهزیستی را نباید تنها گذاشت.

*ائمه اطهار (ع) بسیار به امر صدقه و رسیدگی به نیازمندان اهمیت می‌دادند/ باید همه به اقشار محروم و نیازمند کمک کنیم/ کمک‌های بیشتری را برای بهزیستی دماوند باید جذب شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این نشست اظهار کرد: مردم امروز بیشتر در قالب زکات‌های مستحب کمک می‌کنند، کلمه زکات و صدقه در قرآن بسیار استفاده شده و این یک عبادت مالی است.

وی افزود: ائمه اطهار (ع) بسیار به امر صدقه و رسیدگی به نیازمندان اهمیت می‌دادند، رسیدگی به نیازمندان اگر سالم باشند و نیازمند باشند یک موضوع است و اگر معلولیت داشته باشند در اولویت هستند، از این‌رو کمک به افرادی که تحت پوشش بهزیستی هستند بسیار اهمیت دارد.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: سازمان بهزیستی خدمات متنوعی که شامل ۱۸۹ فعالیت مختلف است را در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به مردم ارائه می‌دهد.

فتاح دماوندی ادامه داد: باید همه به اقشار محروم و نیازمند کمک کنیم، این مهم در نماز جمعه نیز مورد اشاره قرار می‌گیرد و تلاش می‌کنیم کمک‌های بیشتری را برای بهزیستی دماوند جذب کنیم.

وی بیان کرد: اگر مددجویان بهزیستی را خودکفا کنیم تا خودشان اشتغال‌زایی کرده و درآمدزایی داشته باشند، کمک مؤثرتری خواهد بود که این موضوع در برنامه‌های بهزیستی کشور قرار دارد.

امام جمعه شهرستان دماوند در پایان تاکید کرد: دولت و مردم همه باید کمک کنیم تا فردی نیازمند احساس غم و نیاز در شب عید نداشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن