با هدف معرفی مهارت‌ها و استعدادهای نهفته دانش‌آموزان صورت گرفت؛

افتتاحیه پنجمین جشنواره بازارچه کار و فناوری نوجوان خوارزمی در دماوند + تصاویر

پنجمین جشنواره سالانه بازارچه کار و فناوری نوجوان خوارزمی شهرستان دماوند با شرکت 24 مدرسه در محل سالن ورزشی مدرسه قدسیه افتتاح شد.

مهرداد پورفتحی، رئیس آموزش و پرورش دماوند در حاشیه افتتاح پنجمین بازارچه سالانه کار و فناوری و جشنواره نوجوان خوارزمی شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: بازارچه کار و فناوری مربوط به یکی از دروس دوره اول متوسطه است و که با توجه به اهمیت این درس در بخش عملی، دانش آموزان محصولات خود را در قالب نمایشگاه و بازارچه در معرض دید قرار می‌دهند.

وی افزود: این بازارچه به مدت چند روز برپا می‌باشد و کارهای عملی متنوع در شاخه‌های معرق، صنایع‌دستی، قلم‌زنی مس، پوشاک، خوراک، گیاهان در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

رئیس آموزش و پرورش دماوند هدف از برگزاری این بازارچه را معرفی محصولات دست سازه دانش آموزان و کسب درآمد به همراه یادگیری فروش و بازاریابی برای آنان عنوان کرد و گفت: با برگزاری این بازارچه‌ها بتوانیم مهارت‌ها و استعدادهای نهفته دانش آموزان را شکوفا کنیم.

پورفتحی درباره دیگر بخش‌های مختلف بازارچه کار و فناوری در شهرستان دماوند عنوان کرد: این نمایشگاه شامل بخش‌های زبان، ادبیات، علوم آزمایشگاهی، دست‌سازها و بازارچه می‌شود که امروز نمایشگاه محور دست‌سازها و بازارچه در ۲۴ غرفه برپا شده است.

وی خاطرنشان کرد: محصولات این نمایشگاه مورد بررسی داوران در دو بخش بازارچه و دست‌سازها قرار می‌گیرند و برای استان ارسال می‌شود تا در اردیبهشت‌ماه مورد داوری استانی قرار گیرد و سپس محصولات برتر به نمایشگاه کشوری به میزبانی مشهد ارسال می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن