با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی ایرانی اسلامی صورت گرفت؛

برگزاری جشنواره ایران‌شناسی و هویت ملی در دماوند + تصاویر

جشنواره ایران‌شناسی و هویت ملی برای دانش‌آموزان مدارس دماوند با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در محوطه برج یادمان شبلی برگزار شد.

مهرداد پورفتحی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند در حاشیه مراسم جشنواره ایران‌شناسی و هویت ملی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: این برنامه با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و یادگیری مادام‌العمر آموخته‌های کتاب مطالعات اجتماعی و حضور پررنگ و با نشاط اولیا در جشنواره ایران‌شناسی برگزار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: در این جشنواره دانش آموزان با انواع گویش‌ها، پوشش‌ها و اقوام ایرانی با هدف نمایش وحدت بیشتر اقوام ایرانی آشنا می‌شوند، همچنین آموخته‌های کتاب درسی مطالعات اجتماعی در دانش آموزان برای همیشه نهادینه می‌شود.

پورفتحی با بیان اینکه نمایشگاه ایران‌شناسی یک روزه است، اظهار کرد: نمایشگاه شامل حدود 20 غرفه است که با همکاری و همت شهرداری دماوند، اداره آموزش و پرورش و مدارس شهید اکبری، شهید دستغیب، خواهران بابایی، هفده شهریور و هومن متینی دایر شده است.

وی با بیان اینکه غرفه‌های شهر دماوند و غرفه خلیج فارس با هدف نشان دادن همیشگی بودن خلیج فارس برجسته شده‌اند، گفت: استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان، لرستان، زنجان، یزد، مازندران، گیلان، گلستان، همدان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی در این جشنواره سنت‌ها و هویت اقوام خود را به نمایش گذاشته‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن