جداسازی وزارتخانه‌ها هزینه‌های سنگینی برای کشور دارد

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با اشاره به لایحه دولت در رابطه با تفکیک ۳ وزارتخانه گفت: جداسازی یک وزارتخانه هزینه‌های سنگینی برای کشور دارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لایحه دولت در رابطه با تفکیک ۳ وزارتخانه صنعت، راه و شهرسازی و ورزش‌ و جوانان، اظهار داشت: در این رابطه متاسفانه باید گفت که دولت و مجلس مردم را سرگرم ادغام و ایجاد کرده‌اند و بدون اینکه براساس اهداف تعیین شده عمل کنند، در یک دوره ۱۰ ساله ابتدا اقدام به تجزیه یک وزارتخانه می‌کنند، اما پس از یک دوره مجددا پیشنهاد ادغام همان وزارتخانه را می‌دهند.

وی افزود: به بیان دیگر، کار وزارتخانه‌ها و مجموعه دولت در این رابطه تجزیه و ترکیب شده و مرتباٌ به دنبال نام وزارتخانه‌ها هستیم.

حاجی‌دلیگانی گفت: از طرفی ایجاد و جداسازی یک وزارتخانه معضلات خاصی برای کشور به وجود می‌آورد که بعضاٌ همراه با هزینه‌های سنگینی برای کشور خواهد بود، از جمله این هزینه‌ها این است که با ایجاد یک وزارتخانه جدید علیرغمی که دولت قصد افزایش زیرساخت‌ها و نیروی انسانی را ندارد، اما این موضوع امری اجتناب‌ناپذیر است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که امروز با آن روبرو هستیم تداخل در وظایف و اختیارات وزارتخانه‌هاست، تصریح کرد: به طور مثال وزارتخانه جهاد کشاورزی تصمیم می‌گیرد تا جهت حمایت از تولیدات داخلی واردات یک محصول را ممنوع کند. این در شرایطی است که اختیار ممنوعیت واردات در دست وزارت صنعت است و برای ممنوعیت واردات یک محصول باید مکاتبات زیادی میان دو وزارتخانه انجام شود که علاوه بر اتلاف وقت، باعث تحمیل شدن هزینه‌های بیهوده برای دولت می‌شود.

وی ادامه داد: این در شرایطی است که کشورهای پیشرفته امور مربوط به اقدامات تجاری و همچنین تولیدی در یک سازمان یا وزارتخانه متمرکز شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن