سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد؛

جایگزینی ارقام تجاری گلابی، علت قطع درختان سیب توسط یک باغدار در هومند کیلان است

سازمان جهاد کشاورزی استان تهران علت قطع درختان سیب توسط باغدار دماوندی را اصلاح و جایگزینی با نهال‌های ارقام تجاری گلابی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در پی انتشار خبر و فیلم درختان قطع شده باغ سیب در شهرستان دماوند در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ضمن حضور در محل و بررسی موضوع، عنوان کرد: تعداد ۵۰ اصله درخت سیب پایه بذری با سن ۱۵ سال از باغ دو هکتاری یک از باغداران محله هومند کیلان شهرستان دماوند قطع شده که علت آن اصلاح و جایگزینی با نهال‌های ارقام تجاری گلابی بوده است.

علی اشرف منصوری اضافه کرد: این باغدار، جایگزینی درختان سیب را با کاشت ارقام گلابی در سال گذشته آغاز و سپس در سال جاری اقدام به قطع درختان سیب کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان این که بخش اعظمی از محصول این باغ پیش از قطع درختان جمع‌آوری شده بوده است، اظهار داشت: در راستای سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تجاری‌سازی و اصلاح و احیای باغ‌ها، تأمین نهال‌های یارانه دار تجاری و سایر تسهیلات برای ایجاد باغ‌های جدید پایه رویشی GF،GN،GIZ، MM و همچنین باغ‌های سیب پایه مالینگ به منظور اصلاح و جایگزینی باغ‌ها و تجاری‌سازی تولید در دستور کار این سازمان قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن