غوغای جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان دماوند/ روستای زیارت شهر کیلان میعادگاه عاشقان در روز اربعین حسینی

دومین مراسم با شکوه پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان دماوند از امامزاده زین‌العابدین(ع) محله کوهان تا امامزاده عیسی(ع) روستای زیارت شهر کیلان با شرکت بیش از یک هزار نفر برگزار شد.

امین علی کاشی، دبیر ستاد طرح پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: این مراسم با شعار «حب الحسین یجمعنا» امروز صبح برگزار گردید، اما پیاده‌روی اصلی که چشم استکبار را کور کرده از نجف تا کربلا است.

وی با اشاره به اینکه این مراسم برای دومین سال برگزار شده است، گفت: امسال شاهد حضور پرشور مردم شهرستان دماوند از مناطق همجوار به منظور تمرین وحدت منطقه‌ای در این پیاده‌روی نیز بودیم..

دبیر ستاد طرح پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: امروز بیش از یک هزار نفر شرکت کنندگان مسیری به مسافت 10 کیلومتر از امامزاده زین‌العابدین(ع) محله کوهان تا امامزاده عیسی(ع) روستای زیارت را طی کردند.

علی کاشی اضافه کرد: در طول مسیر 15 موکب به صورت خودجوش از اهالی کیلان، کوهان، زیارت و … از عزاداران پذیرایی کردند.

وی در پایان تصریح کرد: در این پیاده‌روی که مقصد نهایی امامزاده عیسی(ع) روستای زیارت بود پس مرثیه‌خوانی و اقامه نماز ظهر  به تعدادی از شرکت کنندگان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی به قید قرعه کمک هزینه سفر عتبات عالیات از طرف شهرداری و شورای اسلامی شهر کیلان اهدا گردید.

گفتنی است هر ساله عاشورا در روستای زیارت کیلان از جلوه‌های خاص عزاداری محرم در شهرستان دماوند است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن