در نشست هماهنگی شورای ترافیک شهرستان دماوند مطرح شد؛

لزوم اصلاح محور مواصلاتی کیلان، ساران، دو آب و ایوانکی/ انسداد محور هراز از محدوده مبارک آباد انجام می‌شود/ جابجایی ایستگاه تاکسی‌های ابتدای خیابان سپاه گیلاوند

نشست هماهنگی شورای ترافیک شهرستان دماوند در محل فرمانداری این شهرستان برگزار و موضوعاتی مانند جابجایی ایستگاه تاکسی خیابان سپاه و انسداد جاده هراز از محل مبارک‌آباد از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

به گزارش پایگاه خبری تارود شورش احمدی خطیر، رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان دماوند در نشست هماهنگی شورای ترافیک در محل فرمانداری اظهار کرد: پروژه محور ایوانکی و کیلان با دو عنوان، اولاََ فاز دو کیلان، ساران، دوآب، وردانه است که آسفالت شده و دیگری فاز اول کیلان، ساران، دوآب است.

*عملیاتی شدن پروژه فاز دوم محور کیلان، ساران و دوآب با استفاده از اعتبارات ماده ۱۸۰

وی افزود: در مورد فاز دوم هیچ اتفاقی رخ نداده است و اعتباری تخصیص داده نمی‌شود و ما می‌توانیم از ماده ۱۸۰ و یا مالیات بر ارزش‌افزوده استفاده کنیم.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان دماوند بیان کرد: در خصوص عملیات نگهداری روستایی مکاتباتی انجام دادیم و در این خصوص بنا بر دستورالعمل اجرایی کل کشور حداقل دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

*ایمن‌سازی شانه‌های خطرناک در مسیر تردد کیلان به ساران 

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان دماوند در خصوص ایمن‌سازی مسیر تردد کیلان به ساران بیان کرد: اقداماتی در راستای ایمن‌سازی این مسیر در شانه‌های خطرناک انجام دادیم، مکاتباتی نیز با استان تهران انجام شد اما استان به دلیل در نظر نداشتن ردیف در این خصوص هیچ‌گونه مشاوری معرفی نمی‌کند.

*ادغام محل استقرار تعاونی مسافربری برون‌شهری ترکیبی و سیرگستران 

همچنین عباس صفری، شهردار دماوند در خصوص ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در سه‌راهی گیلاوند در ادامه اظهار داشت: زمین در نظر گرفته در قسمت زیرین پمپ‌بنزین با مشکل در خصوص تملک مواجه شد و سعی در پیگیری آن داریم.

 

وی افزود: شهرداری در خیابان شاهد نیز قطعه زمینی در تملک دارد که قصد جابجایی ایستگاه به آن قسمت را داشتیم اما به دلیل مشکلات دسترسی مورد توجه قرار نگرفت.

*کنترل دائم بر ایستگاه تاکسی شهر دماوند جهت جلوگیری از ورود خودروهای شخصی

شهردار دماوند ادامه داد: لازم است خودرویی با هدف کنترل و نظارت افزوده شود تا کنترلی دائم بر ایستگاه تاکسی داشته باشیم و از ورود خودروهای شخصی جلوگیری شود؛ همچنین ایستگاه تاکسی در محل جلوی ساختمان مخابرات نیز باید تخلیه گردد.

صفری در خصوص ترمینال برون‌شهری بیان کرد: این ترمینال در ورودی شهر آماده بهره‌برداری است و تمهیداتی صورت گرفته تا دو تعاونی سیر گستران و ترکیبی ادغام شده و به ترمینال بالادست سوق داده شوند که امیدواریم ظرف مدت یکی، دو ماه آینده انجام شود.

*جابجایی پلیس‌راه دماوند-فیروزکوه به بعد از روستای اسلام‌آباد نیازمند اعتبارات لازم

وی در خصوص جابجایی پلیس‌راه خاطرنشان کرد: با همکاری حوزه مسکن و شهرسازی محلی بعد از روستای اسلام‌آباد مشخص شد که باید پیگیری‌های لازم در خصوص واگذاری و تغییر کاربری زمین انجام شده و اعتبار ساخت نیز از حوزه پایانه‌ها مورد پیگیری قرار گیرد.

شهردار دماوند در خصوص بحث زیرگذرهای اسلام‌آباد گفت: با توجه به بخشنامه راهداری، دور زدن زیر زیرگذرها ممنوع است و از این‌رو دوربرگردان هشت بهشت در حوزه راهداری باید تقویت شود و تابلوهایی در ابتدای زیرگذرها نصب گردد.

*اجرای طرح پارکبان بلوار شهید بهشتی گیلاوند در حال پیگیری است

صفری در خصوص موضوع پارکبان تصریح کرد: فرد سرمایه‌گذاری در زمینه پارکبان بلوار شهید بهشتی وجود دارد و طرح آن تهیه و به تهران فرستاده شد و مباحث اداری آن مورد پیگیری است.

*جلوگیری از تردد وسایل نقلیه سنگین خیابان سپاه گیلاوند با نصب تابلوی ورود ممنوع

مصطفی آقایی، عضو شورای شهر دماوند نیز در ادامه اظهار داشت: اهالی خیابان سپاه از استقرار تاکسی‌ها و تردد وسایل نقلیه سنگین در این خیابان به‌عنوان معضل نام می‌برند که در خصوص تردد کامیون‌ها تابلوی ورود ممنوع نصب گردید و در زمینه ایستگاه تاکسی نیز بر اساس بازبینی صورت گرفته اقدامات لازم در جهت انتقال به میدان شاهد انجام شود.

*تعریض سه‌راهی آبعلی و افزودن یک لاین جهت مرتفع شدن ترافیک محور هراز

در ادامه این نشست کاظم شریف آهی، شهردار آبعلی با اشاره به موضوع یک‌طرفه شدن محور هراز اظهار کرد: با بستن جاده از انتهای کریتون عملاً لاینی در محور هراز تعطیل می‌شود و همچنین با تقاضای مکرر مردم در خصوص انتقال محل انسداد به محور مبارک‌آباد مواجه هستیم.

وی افزود: در صورت انجام این امر و با توجه به اینکه قصد تعریض سه‌راهی آبعلی و افزودن لاینی را داریم، مشکل افرادی که در داخل شهر با ترافیک جاده‌ای مواجه می‌شوند مرتفع خواهد شد.

*لزوم ۲ دروازه در مبادی ورودی شهر کیلان جهت ممانعت از تردد کامیون‌ها

ایرج گودرزی راد، شهردار کیلان نیز در این نشست از انجام اقدامات در بلوار کردر با استفاده از بودجه داخلی و استانی و مدنظر قرار دادن تعریض کمربندی به طول ۹۰۰ مترمربع خبر داد.

وی اظهار داشت: متأسفانه کامیون‌هایی که با بار بسیار سنگین از سمت معادن و اطراف به داخل شهر وارد می‌شوند، به علائم راهنمایی و رانندگی توجه نمی‌کنند و با عدم حضور پلیس مواجه هستیم، به نظر می‌رسد نصب دو دروازه به جهت ممانعت از تردد کامیون‌ها در این خصوص می‌تواند مؤثر باشد.

شهردار کیلان اشاره‌ای به تخلیه نخاله و زباله در این منطقه داشت و گفت: جلوگیری از این موضوع نیاز به حضور پلیس دارد و یا می‌تواند به اداره محیط‌زیست واگذار شود.

*ضرورت ساماندهی برخی اصناف در حاشیه حریم راه جاده تهران-فیروزکوه/ ضرورت نصب دوربین در  بلوار امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای شهر آبسرد

در ادامه این نشست محمد رفیعی طباطبایی، شهردار آبسرد اظهار کرد: ما درخواستی از شورای ترافیک شهرستان برای ایجاد سرعت‌کاه در دو بلوار امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای داشتیم که این امر مصوب و عقد قرارداد صورت پذیرفت و مورد پیگیری قرار می‌گیرد؛ اما پیشنهاد ما در صورت امکان نصب دوربین در جهت کنترل سرعت می‌باشد.

وی افزود: برخی اصناف در حاشیه راه تهران-فیروزکوه تشکیل شده که اقدام به فروش کانکس، تانکر، گل و گیاه و سنگ می‌کنند و به نظر می‌رسد که وارد حریم راه شده‌اند و باید در برنامه‌ای مشترک ساماندهی شوند.

*راه‌اندازی دستگاه سیستم آلودگی‌سنج در دماوند با اعتباری بالغ‌بر ۲ میلیارد تومان

در این نشست عباس میرزاکریمی، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان دماوند نیز اظهار داشت: بر اساس توافق با شهرداری دستگاه آلودگی‌سنج با هزینه دو میلیارد تومان تهیه و اتاقکی برای آن ساخته شده که امیدواریم تا پایان هفته سیستم آن نصب شود و به صورت آنلاین به شبکه بهداشت و درمان، شهرداری و فرمانداری اطلاع‌رسانی کند.

*پیگیری طرح اصلاح محورهای مواصلاتی کیلان، ساران، دوآب و ایوانکی/ انسداد محور هراز از محدوده مبارک آباد انجام می‌شود/ جابجایی ایستگاه تاکسی‌های ابتدای خیابان سپاه

علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند نیز در نشست شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: با توجه به اینکه شورای ترافیک اصلی‌ترین و عالی‌ترین شورای رسیدگی به مسائل ترافیکی است سه موضوع به صورت ویژه در این نشست مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: تاکید بر لزوم اصلاح هر چه سریع‌تر محور کیلان، ساران، دو آب، ایوانکی به عنوان کریدر ارتباطی استان تهران و سمنان و راهی بالقوه جهت دسترسی استان تهران به استان‌های جنوبی است که این موضوع باید در دستگاه‌های فرادست استانی مورد پیگیری قرار گیرد، لذا مقرر شد از طریق اداره راه، شورای شهر و شهرداری کیلان مورد پیگیری قرار گیرد.

معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: ارتقای درجه راه روستایی و فرعی موسوم به صالح آباد، از فرعی به بین شهری محور دماوند، کیلان نیز باید توسط اداره راه، شورا و شهرداری کیلان پیگیری شود.

شیوا در خصوص انسداد محور هراز و اشکالات دسترسی افراد بومی به شهر آبعلی گفت: بر اساس تحقیق و مطالعاتی که شهرداری آبعلی از طریق کسب نظر مهندسان مشاور ذی‌صلاح در این خصوص انجام داد و ابلاغ مصوبه شورای ترافیک بخش رودهن، از این پس این انسداد از محل مبارک آباد انجام می‌شود و پلیس‌راه باید نسبت به اطلاع رسانی انسداد جاده از حوالی کریتون یا مهرآباد اقدام کند.

وی اشاره‌ای به جابجایی ایستگاه تاکسی‌های ابتدای خیابان سپاه بیان کرد: شورای حمل‌ و نقل و ترافیک شهر دماوند مطالعه جامعی در این خصوص انجام دادند و بنا بر اصرار برخی نهادها مبنی بر جابجایی این ایستگاه، فرمانداری شهرستان دماوند بر اساس نظر فنی این افراد مصوب کرد که این جابجایی ظرف یکی دو روز آینده توسط شهرداری دماوند انجام شود و پلیس راهور نیز مکلف به همکاری با شهرداری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن