همزمان با ایام دهه کرامت صورت گرفت؛

همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان دماوند در جوار امامزاده هاشم(ع)/ رونمایی از نسخه فرعی کتاب معرفی امامزادگان عظیم‌الشان دماوند

همزمان با ایام دهه کرامت همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان شهرستان دماوند در جوار آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، این مراسم با سخنرانی حسینی قزوینی، استاد حوزه و دانشگاه و مداحی ذاکر اهل‌بیت (ع) حاج قاسم رضایی همراه بود و در این مراسم از زحمات خادمان نمونه امامزادگان شهرستان دماوند تجلیل صورت گرفت.

در همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان در امامزاده هاشم از نسخه فرعی کتاب طرح رستاخیز به ضمیمه معرفی امامزادگان عظیم الشان شهرستان دماوند رونمایی شد.

این کتاب با حمایت مالی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند و با تلاش مؤلفان “قاسم رضایی و مصطفی کریمی” گردآوری شده است و با اخذ مجوزهای لازم در آینده‌ای نزدیک به چاپ می‌رسد.

آیت الله سید محمد حسینی قزوینی، استاد حوزه علمیه قم در این مراسم اظهار کرد: اسلام و تشیع تنها نماز خواندن، روزه گرفتن و یا حسین گفتن نیست بلکه باید فضای مجازی را به بهترین فرصت برای پاسخگویی به شبهات و نشر فرهنگ اهل بیت تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه در برهه‌ای قرار گرفته‌ایم که در طول ۱۴۰۰ سال چنین هجمه فرهنگی علیه ما وجود نداشته اظهار داشت: طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشجویان دانشگاه علم و صنعت بیش از ۳۰۰ شبکه ماهواره‌ای علیه شیعه در حال تبلیغ است و با تمام توان به میدان آمده‌اند.

مدیر مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) ادامه داد: برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان چندین برابر بودجه جمهوری اسلامی را به منظور تهاجم فرهنگی علیه ایران و تشیع اختصاص داده‌اند.

حسینی قزوینی با تاکید بر تشکیل جلسات معرفتی- بصیرتی و توسعه آن در مکان‌های مذهبی همچون امامزادگان خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین رسالت و وظیفه ما استمرار نشر فرهنگ اهل بیت و ایجاد حلقه‌های معرفتی و بصیرتی است.

وی حذف فرهنگ تشیع ایران را از جمله اهداف آمریکا دانست و عنوان کرد: یکی از مهمترین دلایل موفقیت شیعه، عاشورا و حماسه حسینی بود و با وجود این روحیه آمریکا نمی‌تواند به اهدافش دست یابد.

عضو هیات علمی دانشگاه بین‌المللی آل البیت افزود: دشمن در نظر دارد مراسم عزاداری را برای مردم اذیت کننده جلوه دهد و همچنین به برخی از روحانیون نیز مطالب خلاف واقع و مخالف شئون امامت تلقین کند تا در میان مردم مطرح و مردم را نسبت به قیام امام حسین (ع) بدبین کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد اشرفی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه طی ۲ سال اخیر در ۱۵ امامزاده به میزان حدود پنج میلیارد تومان پروژه عمرانی انجام شد، اظهار داشت: سهم اداره اوقاف شهرستان حدود ۲۰۰ میلیون تومان از محل درآمدهای خارج از شهرستان بوده است.

وی ادامه داد: طی سه سال اخیر در امامزاده هاشم (ع) به میزان حدود سه میلیارد تومان فعالیت عمرانی انجام شده و هزینه‌های مختلف دیگری نیز به منظور نگهداری بقعه وجود دارد و این نوع خدمات‌دهی با توجه به اینکه این امامزاده در یکی از مهمترین شاهراه‌های کشور قرار دارد، کم نظیر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند آمار بقاع متبرک دماوند را ۳۸ مورد خواند که از این تعداد ۲۰ امامزاده نیاز به مرمت و بازسازی دارد و تحقق این امر منوط به همت خیرین است.

.

.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن