رئیس اداره هماهنگی و ترویج کشاورزی شهرستان دماوند:

برگزاری دوره آموزشی ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول سالم و استاندارد در دماوند

رئیس اداره هماهنگی و ترویج کشاورزی شهرستان دماوند از برگزاری دوره آموزشی ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول سالم و استاندارد با تاکید بر توان‌افزایی جوامع محلی برگزار شد.

رازقه غلامرضایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: با توجه به ارتقای مهارت‌های شغلی زنان کشاورز با رویکرد آموزش و ترویج محصول کشاورزی استاندارد با محوریت اجرای نمودن دستورالعمل حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی این نهاد مدیریت اقدام به برگزاری دوره آموزشی مذکور کرده است.

وی اهداف این دوره آموزشی را فرهنگ‌سازی در راستای تولید و مصرف محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد، مدیریت آب و خاک و کمک به پایداری منابع و محافظت از آن برای نسل‌های آینده به همراه ترویج روش‌ها و فنون جدید کشاورزی در راستای افزایش بهره‌وری عنوان کرد.

رئیس اداره هماهنگی و ترویج کشاورزی شهرستان دماوند گفت: زمینه‌سازی در راستای بهبود کیفیت زندگی و سطح معیشت خانوار روستایی، فراهم نمودن زمینه ایجاد و توسعه کسب و کار برای خانوارهای روستای و عشایری با تولید محصولات گواهی شده از جمله اهداف این دوره آموزشی می‌باشد.

غلامرضایی عنوان کرد: در این طرح آموزشی ۳۰ نفر از زنان علاقه‌مند در امور باغبانی در مزرعه که سایت اصلی می‌باشد، آموزش لازم را با حضور محققین بخش کشاورزی دریافت و به باغ خود منتقل می‌کنند

وی تصریح کرد: این طرح آموزشی با همکاری معاونت امور زنان خانواده ریاست جمهوری در منطقه اصطلک دماوند در حال اجرا می‌باشد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن