تولد نشریه‌های «خبر شرق» و «نسیم عدالت» در شرق تهران

هفته نامه فرهنگی اجتماعی ره‌آورد 544 در مطلبی به معرفی نشریات جدید متولد شده در شرق استان تهران پرداخت:

خبر شرق؛ نشریه ای گزارشی تحلیلی
ماهنامه ی خبر شرق در قطع مجله و با رویکرد فرهنگی اجتماعی و روش گزارشی تحلیلی، دومین نشریه ی منطقه ما است که به سردبیری محسن نورمحمدی در پیشخوان نشریات جای گرفته و نوید شور و تحرک بیشتری را در فضای رسانه ای و مطبوعاتی در شرق استان می دهد. فهرستی از همراهان و همدلان در این گام فرهنگی با خبر شرق همراهی کرده اند که امیدواریم تقویت گردد.
تولد نشریه و نشریاتی در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی که با نگاهی تخصصی تر و با ترتیب انتشار متفاوت منتشر می شوند شوق انگیز و امیدوار کننده است. با سابقه ی خوب و توقعی که از سردبیر خبر شرق در فعالیت های فرهنگی مطبوعاتی داریم، امیدمان دو چندان است که خبر شرق همچنان تا دهها و صدها شماره برایمان از خبر و گزارش و مصاحبه های خواندنی و جذاب منتشر کند و سهم خود را بیش از پیش در ارتقاء سطح فرهنگ مردم این سامان تعالی ببخشد. از نقاط قوت اولین شماره، نامواره ی زیبا، صفحه بندی جذاب و تلاش برای تولید مطالب و گزارش ها است که انشاءاله بر امتیازات آن افزوده خواهد شد. خرسندیم که در فضای رقابتی به وجود آمده به یاری خدا سهم مردم عزیزمان دریافت محتوا و مطالب روزآمد، قوی، فاخر و نشاط آفرین خواهد بود. به همه ی دست اندرکاران خبر شرق به خاطر همت شان در فراهم کردن این تلاش خجسته فرهنگی تبریک می گوییم.

نسیم عدالت؛ دو هفته نامه فرهنگی اجتماعی
اولین شماره ی نسیم عدالت هم در بازار مطبوعات شرق استان تهران در قطع روزنامه ای جای گرفت. نسیم عدالت که مدیرمسئول و صاحب امتیازش حسین خدادادی و سردبیرش خانم نازنین کاظمی است، سومین نشریه ای است که چشم مان به آن روشن می شود و شوق و نشاط و امید خرسندمان می سازد.
از سبک و سیاق نسیم عدالت معلوم است که می خواهد بیشتر در فضای فرهنگی اجتماعی با چاشنی مطالب سیاسی قدم بردارد.
هیات تحریریه این نشریه نیز دوستان و فرهیختگان شناخته شده ای هستند که امیدمان را به برداشتن گامهای بلندتر دو چندان می کند. فقط ای کاش آقای حسین خدادادی یا خانم کاظمی در سرمقاله یا مقاله ای رویکردها و اهداف و روش خود را برای مخاطب بیان می کردند. مثل خبر شرق که به خوبی بر این موضوع پرداخته است. به هر حال حسین خدادادی را با سابقه ی خوب فرهنگی، پژوهشی و مطبوعاتی می شناسیم و امیدواریم انشاءا… «نسیم عدالت»نیز بیست سالگی اش را جشن بگیرد.
به حسین خدادادی و همراهان و همکارانشان تبریک می گوییم و از اینکه در راه نه چندان هموار فعالیت مطبوعاتی قدم گذاشته اند از همین ابتدا خداقوت می گوییم.

به گزارش تارود، در کنار نشریه‌هایی که به تازگی فعالیت خویش را آغاز کرده‌اند، ویژه‌نامه بصیرت جوانان با صاحب امتیازی «حزب مشارکت اسلامی جوانان» که مسئولیت ویژه‌نامه شرق استان تهران آن را «محمدعلی ولایتی» بر عهده دارد و  «روزنامه صدای ملت» نیز به نمایندگی شرق استان تهران «مجتبی آذر» در یکسال اخیر کار خود را آغاز نمودند و در بهمن امسال، یازدهمین شماره ویژه‌نامه را منتشر نمودند.

پایگاه خبری تحلیلی تارود ضمن تبریک به کلیه این عزیران و همکاران آرزومند است تا همه دوستان در تحقق رسالت فرهنگی و مطبوعاتی خویش موفق و پیروز باشند.

همچنین جا دارد تا از این رویکرد نشریه ره‌آورد به عنوان قدیمی‌ترین نشریه شرق استان تهران در معرفی رسانه‌های فعال در سطح شهرستان تشکر و قدردانی گردد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن