رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند خبر داد؛

توقیف 2 دستگاه تراکتور در حال شخم غیرمجاز 1.5 هکتار اراضی ملی منطقه گندک دماوند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از توقیف 2 دستگاه تراکتور در حال شخم غیرمجاز 1.5 هکتار اراضی ملی منطقه گندک خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، جمشید جویباری اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در حین گشت زنی در عرصه های منابع طبیعی، با دو دستگاه تراکتور که در حال شخم غیرمجاز اراضی ملی در منطقه گندک به میزان 1.5 هکتار بودند برخورد کردند و بلافاصله نسبت به توقیف آنها اقدام و متخلفان با تشکیل پرونده تخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع داده شدند.

وی افزود: در پی گزارش های مردمی مبنی بر تعرض و تصرف به عرصه های ملی واقع در پلاک های سرکورک آه و مراء، عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند فوراً به این مناطق اعزام و در راستای اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون جفاظت از جنگل ها و مراتع نسبت به رفع تصرف بیش از 2 هزار مترمربع این اراضی اقدام و تمامی فنس کشی ها و دیوارکشی های انجام شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند ادامه داد: حفاظت از عرصه های منابع طبیعی با رویکرد پیشگیرانه در حال انجام است و اکیپ های گشت و مراقبت به طور مستمر به گشت زنی پرداخته و با هر نوع تخریب، تصرف و سوء استفاده های احتمالی از اراضی ملی برخورد قانونی و جدی می شود.

جویباری از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به عرصه های ملی، فوراً مراتب را از طریق سامانه 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا