توصیه‌های ترافیکی به والدین و دانش‌آموزان همزمان با بازگشایی مدارس دماوند/ کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی و فوتی در حوزه پلیس‌راهور دماوند

رئیس پلیس‌راهور شهرستان دماوند با اشاره به توصیه‌های ترافیکی به والدین و دانش‌آموزان همزمان با بازگشایی مدارس از کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی و فوتی در حوزه پلیس‌راهور این شهرستان خبر داد.

سرهنگ براری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: در روزهای آغازین بازگشایی مدارس که والدین شخصا اقدام به سرویس دهی فرزندان خود می نمایند می‌بایستی با مدیریت زمان سفر و پیش بینی شلوغی معابر، زودتر از منزل خارج شده و حتی المکان از معابر حاشیه تردد نمایید.

وی افزود: از عجله، شتاب و رانندگی با سرعت غیر مجاز خودداری نموده و سرعت را بعنوان راه حل جبران تاخیر و زمان کم انتخاب نکنیم.

رئیس پلیس‌راهور شهرستان دماوند عنوان کرد: در نزدیکی مدارس و محل های عبور دانش آموزان توجه کامل به جلو و رعایت سرعت مطمئنه را مد نظر قرار دهید.

براری گفت: در صورت امکان از فضای حیاط مدرسه جهت سوار و پیاده نمودن دانش‌آموزان استفاده نموده و در غیر این صورت کمی با فاصله از مدرسه خودروی خود را پارک نموده و فرزندان خود را تا درب مدرسه همراهی نمایید.

وی عنوان کرد: روش صحیح عبور از عرض معابر و عبور از گذرگاه‌های عابر پیاده و پیاده‌روها و پل‌های هوایی عابر پیاده را به فرزندان و دانش‌‌آموزان یادآوری نمایید.

رئیس پلیس‌راهور شهرستان دماوند بیان کرد: علیرغم افزایش تردد و سفرها در سطح شهرستان دماوند به لطف خداوند شاهد کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جراحی و فوتی در مقایسه مدت مشابه سال گذشته بودیم که نشان از فرهنگ بالای ترافیکی، شهروندان عزیز این شهرستان می‌باشیم.

براری تصریح کرد: همچنین از زحمات و تلاش همه همکارانم و پیگیریهای دادستان و رئيس شورای ترافیک و اعضای محترم آن در کاهش تصادفات ۶ ماهه قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا