در دیدار با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مطرح شد؛

توسعه و رونق گردشگری در مناطق آبسرد، دماوند و فیروزکوه/ صدور مجوز برای راه‌اندازی مجتمع‌های گردشگری و اقامتگاه‌های بوم‌گردی انجام گیرد

در دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با نماینده مردم دماوند و فیروزکوه بر توسعه و رونق گردشگری آبسرد، دماوند و فیروزکوه تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه با اشاره به ظرفیت‌ و پتانسیل گردشگری این شهرستان‌های استان تهران گفت: دماوند، فیروزکوه، آبسرد می‌توانند به مقاصد گردشگری ساکنان استان تهران تبدیل شوند.

وی ادامه داد: این مناطق به دلیل نزدیکی به تهران و دارا بودن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری ظرفیت پذیرش گردشگر را دارد.

مونسان اضافه کرد: اجرای طرح مطالعاتی و تحقیقاتی برای ایجاد مجتمع‌های گردشگری در شهرستان‌های استان تهران در آینده نزدیک آغاز می‌شود و با توجه به جاذبه‌های گردشگری این مناطق بی‌شک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این شهرستان‌ها خواهند بود.

همچنین در این دیدار قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه نیز با تاکید بر جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری این مناطق گفت: ایجاد مجتمع‌های گردشگری در این شهرستان‌ها و همچنین صدور مجوز برای راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، توسعه و رونق گردشگری را به دنبال خواهد داشت.

او همچنین خوستار تقویت ادارات میراث‌فرهنگی شهرستان‌های استان تهران شد و افزود: با توجه به وجود جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی در این شهرستان‌ها، تقویت ادارات کل میراث‌فرهنگی از نظر نیروی انسانی ضروری به نظر می‌رسد.

میرزایی نیکو ادامه داد: اقدامات خوبی در استان تهران و شهرستان‌های تابعه آن در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری صورت گرفته است و باید با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز از ظرفیت‌های موجود بیش از پیش بهره‌برداری کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن