مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند/ عبدالله بیگی به‌عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد دماوند معرفی شد

در مراسمی با حضور مسئولان، “عبدالله بیگی” به‌عنوان سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند با حضور معاون فرهنگی و مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و سایر مسئولان در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم از زحمات “محمود پوردیوان بیگی مقدم‌” در حوزه فرهنگ و هنر تقدیر و “غلامرضا عبدالله بیگی” به عنوان سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند منصوب و معرفی شد.

“عبدالله بیگی” از سال ۷۴ تاکنون مسئولیت‌هایی همچون روابط عمومی، تبلیغات، سمعی و بصری، اداری، مالی و … را در این نهاد برعهده داشته است.

محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در جلسه تودیع و معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند اظهار داشت: مدیریت فرهنگی یک معقوله بسیار مهمی است که با مدیریت بخش‌های دیگر متفاوت می‌باشد، همچنین نظرات بسیاری هم در حوزه مدیرت فرهنگی وجود دارد و برخی اعتقاد به راین دارند که فرهنگ را نمی‌توان مدیریت کرد چرا که فرهنگ در اختیار مردم و جامعه قرارداد و جامعه فرهنگ عمومی را تشکیل می‌دهد و براساس آن حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: برخی دیگر نیز معتقدند اگر در حوزه فرهنگ، مدیریت صورت گیرد باید مدیریت محصولات و تولیدات فرهنگی نیز موردتوجه قرار گرفته و براساس سیاست‌های هر کشور و جامعه مدیریت انجام شود.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: علم روز و مدرن بحث دیگری را مطرح می‌کند به نام مدیریت راهبردی فرهنگی یا مدیریت استراتژیک فرهنگی و بر این موضوع صحه می‌گذارد که مدیران فرهنگی و مدیریت کلان فرهنگی هر جامعه و کشوری ریل گذار و سیاست گذار فرهنگی هستند.

اسماعیلی افزود: بخش بعدی به بخش تولیدات فرهنگی و فرهنگ عمومی جامعه مربوط می‌باشد که بر عهده مردم و تشکل‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی است، بنابراین اگر مدیریت فرهنگی در جامعه در سه حوزه حمایت، هدایت و نظارت فعال است، سایر امور به عهده مردم، بخش خصوصی، تشکل‌های غیر دولتی و صنوف تخصصی می‌باشد.

وی گفت: با وجود موانع و مشکلات در حوزه فرهنگی و تفاوت دیدگاهی که در این زمینه مطرح می‌باشد شاخص‌های فرهنگی در شهرستان دماوند بسیار رشد کرده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: در این راستا حرکت کردن بسیار طاقت فرسا و مشکل است اما با این وجود نه تنها در سطح شهرستان بلکه در کل استان شاهد رشد شاخص‌های فرهنگی بوده‌ایم که در برخی موارد به رشد بیش از سه برابری دست یافته است.

اسماعیلی گفت: در بخش اجراها، تولیدات هنری، اجرای موسیقی و تئاتر و نمایش‌های هنری شاهد رشد بیش از سه برابری بوده‌ایم اما متأسفانه این رشد و ترقی آنچنان که باید دیده نمی‌شود و در این خصوص اطلاع رسانی نیز صورت نمی‌گیرد اما در عوض مشکلات و کاستی‌هایی که وجود دارد بسیار پررنگ‌تر و بیشتر دیده شده و به آن پرداخته می‌شود.

وی بیان داشت: علیرغم وجود مشکلات و مسائلی که پیش روی اداره فرهنگ و ارشاد است، از کلیه رسانه‌ها تقاضا دارم اتفاقات مثبت و خوبی که در زمینه فرهنگ و هنر رخ می‌دهد را نیز اطلاع رسانی کنند.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: کهن شهر دماوند شرایط فرهنگی ویژه و اصحاب فرهنگ و هنر فرهیخته‌ای را داراست و از فضای فرهنگی شهری مناسبی نیز برخوردار می‌باشد و باید از این فضا در جهت حل اختلاف نظرها و مسائل و مشکلاتی که با گفتگو قابل حل هستند استفاده برد.

****

ابوذر نادری، رییس شورای اسلامی شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: طی جلسات و هماهنگی‌هایی که با رئیس انجمن مفاخر فرهنگی انجام گرفته، تصمیم بر این گرفته شده است که دماوند به عنوان اولین شهرستان علاوه بر مراکز استان‌ها شعبه‌ای از انجمن را داشته باشد تا در این محل با حضور نخبگان و بزرگوارانی که در جمع حضور دارند مدارک، مستندات و آثار آنها تحت عنوان یک بانک اطلاعاتی قوی محفوظ بماند.

وی بر خستگی ناپذیر بودن محمود مقدم به عنوان یک مدیر تاکید ورزید و گفت: مطمئناً ایشان در عرصه‌های مختلف باز هم حضور خواهند داشت، وی برای شهرستان بسیار با ارزش بوده و انشالله جوانان و نوجوانان با قدردانی از ایشان در کنارشان حضور داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: جلساتی که محمود مقدم تحت عنوان مدیر اداره با شورای اسلامی شهر تشکیل داده‌اند اغلب پس از پایان ساعت اداری، صبح بسیار زود و خارج از وقت اداری صرفاً جهت ایجاد تعامل با شورای شهر و بخش‌های مختلف بوده است.

وی ادامه داد: ایشان برای به سرانجام رساندن یک امر فرهنگی بسیار پیگیر بودند.

نادری گفت: تعاملات میان اداره فرهنگ و ارشاد و شهرداری در دوره مدیریت ایشان بسیار پررنگ و قوی شد.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: بعد از جلسه معارفه در خدمت آقای عبدالله بیگی خواهیم بود که بنده نیز با ایشان دست برادری می‌دهم و شرایط آشنایی ایشان را شورای شهرها و بخش‌های مختلف آشنا فراهم خواهم کرد تا بتوانند تعامل ایجاد شده را ادامه دهند.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت‌ها و تعاملاتی که در مدیریت قبلی وجود داشته باید توسط مدیریت جدی دو صد چندان شود و با توجه به اوضاع اقتصادی کشور تدبیری اندیشیده شود تا شرایط بهتر از گذشته گردد.

این مقام مسئول تاکید کرد: یکی از شاخص‌های مهم مدیریت مدارا کردن است و اگر مدیر مدارا نداشته باشد همکارانش نمی‌توانند برخوردی مناسب با ارباب رجوع داشته باشند، اداره ارشاد یکی از مکان‌های مهم جهت سرمایه‌گذاری در رابطه با جوانان، نوجوانان و آینده‌سازان کشور است.

ابوذر نادری گفت: انشالله دید مدیران شهری به این سمت برود که هر کمک و تعاملی که انجام می‌دهند هزینه نبوده بلکه سرمایه‌گذاری برای آیندگان کشور می‌باشد.

وی در انتقاد به ساعت و زمان تشکیل جلسه معارفه عنوان داشت: بهتر بود این جلسه درشان شهرستان دماوند اداره کل برگزار می‌شد که این تقاضا را دارم که جلسه‌ای در خور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجدداً تشکیل گردد تا همه مسئولین نیز بتوانند در آن حضور پیدا کنند.

وی گفت: انشالله تقدیر و تشکرات خود را در قالب یک کتابچه تقدیم حضور خواهم کرد چرا که در تمام این سال‌ها شخصاً در کنار آقای مقدم بوده‌ام و تمایل داشتم که اقدامات و فعالیت‌هایی که ایشان در زمان مدیریت خود انجام داده بیشتر به نمایش گذاشته شود. محمود مقدم تحولی عظیم در اداره ارشاد ایجاد کرد که آثارش در سال‌های آتی قطعاً آشکار خواهد شد.

نادری در پایان ضمن تبریک به آقای عبدالله بیگی و تشکر از مدیریت حراست استان و معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران عنوان داشت: انشالله زحمات مسئولین به این سمت و سو حرکت کند که شاهد همکاری و همراهی قدم به قدم بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای اسلامی شهرستان بوده تا بیشتر از پیش بدرخشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن