عدم توانایی سرمایه‌گذار عامل تعطیلی شهربازی رنگین کمان دماوند است/ شهربازی دماوند با تجهیزات استاندارد بعد از تعیین تکلیف حقوقی مجدداً راه‌اندازی می‌شود

شهردار دماوند با بیان اینکه عدم توانایی سرمایه‌گذار عامل تعطیلی شهربازی رنگین کمان دماوند است، گفت: شهربازی دماوند با تجهیزات استاندارد بعد از تعیین تکلیف حقوقی مجدداً راه‌اندازی می‌شود.

عباس صفری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود در رابطه با پلمب شهربازی دماوند اظهار کرد: در سال 92 شهردار وقت قراردادی با مجموعه‌ای که مقرر شده بود شهربازی را احداث کند منعقد کرد که بر این اساس مقرر شد شهرداری زمین را در اختیار بگذارد و پیمانکار نیز متعهد شده بود که به عنوان سرمایه‌گذار تجهیزات بازی را در شهربازی مستقر کند.

وی افزود: بعد از گذشت یکسال که از انعقاد قرارداد گذشته بود و مقدمات کار آماده شده بود یکی از تجهیزات نصب شد، اما تجهیزات باید استاندارد داشته باشند.

شهردار دماوند گفت: مردم از تجهیزات شهربازی که شاید جذابیت چندانی در شهر نداشتند استقبال چندانی نکردند و به دلیل استاندارد نبودن با اخطارهای متعددی از سمت شهرداری مواجه شد و تاکید شد که شهربازی باید نقطه جذب خوبی در شهر داشته باشد.

شهردار دماوند تصریح کرد: از آنجا که نقطه جذبی ایجاد نشد و فرد مذکور قادر نبود که بیمه کارگران و حتی هزینه برق را پرداخت کند، شهرداری نیز اخطارهای متعددی برای اخذ استانداردها صادر کرد.

صفری عنوان کرد: از سوی دیگر اخطارهای پرداخت حقوق بیمه و قبوض آب و برق و گاز مصرفی صادر شد که متأسفانه به علت عدم توانایی سرمایه‌گذار اتفاقی را شاهد نشدیم و شهرداری مجبور به پلمب این شهربازی شد.

وی ادامه داد: این موضوع در حوزه حقوقی شهرداری دماوند پیگیری می‌شود تا مطالبات شهرداری وصول شود و امیدواریم بعد از تعیین تکلیف شهربازی را مجدداً با کیفیت بهتر و تجهیزات جدیدتر و استاندارد راه‌اندازی کنیم.

وی در خصوص ضرورت نظارت‌های مستمر و دائمی در حین احداث تجهیزات و امکانات گفت: اخذ تأییدیه استاندارد زمانی اتفاق می‌افتد که تجهیزات نصب شده باشد؛ سازمان استاندارد برخی تجهیزات را استاندارد اعلام کرده بود اما برخی دیگر هنوز استاندارد نبودند.

شهردار دماوند بیان کرد: تجهیزاتی که مهر استاندارد نداشتند مورد استفاده قرار نمی‌گرفت، پیمانکار نیز نتوانست در زمان مقرر استاندارد تجهیزات را اخذ کند و شهرداری شهربازی را پلمب کرد.

صفری تصریح کرد: زمان رسیدگی به مباحث حقوقی و دادگاهی در اختیار ما نیست و اگر این موضوعات به نتیجه برسد شهربازی راه‌اندازی می‌شود، اما پارک شهربازی جدا از این مجموعه، فضای خوبی دارد و شهروندان و گردشگران استقبال خوبی از آن دارند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن