رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند خبر داد؛

اعلام آمادگی شهرداری‌ها در تعریض جاده آبسرد تا کوهان جهت کاهش تصادفات/ از محل ارزش افزوده نسبت به قراردادهای طرح‌های هادی اقدام شود

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند از اعلام آمادگی شهرداری‌ها در  تعریض جاده آبسرد تا کوهان جهت کاهش تصادفات خبر داد و گفت: از محل ارزش افزوده نسبت به قراردادهای طرح‌های هادی اقدام شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،  محمود نقیبی در حاشیه دومین نشست شورای اسلامی در سال ۹۹ و سی و سومین نشست در پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان دماوند اظهار داشت: این نشست با حضور معاونت برنامه‌ریزی فرمانداری و روسای ادارات مسکن و شهرسازی، بنیاد مسکن، نماینده راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان و همچنین رئیس شورای اسلامی شهر کیلان و اعضای شورای اسلامی شهرستان دماوند برگزار شد.

وی افزود: در این نشست با عنایت به مکاتبه ریاست شورای اسلامی شهر کیلان جهت تردد کامیون‌ها با وزن باری سنگین از راه کیلان منجر به شکستگی آسفالت داخل شهر و کمربندی کیلان شده است که در این راستا شورای شهر درخواست تعیین محدودیت ارتفاع را داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: آلودگی صوتی کامیون‌ها در منطقه نیز نارضایتی‌هایی را دربر داشته است،‌ کامیون‌ها همچنین گاهی منجر به تصادف و فوت نیز در این جاده شده‌اند.

نقیبی ادامه داد: تعریض جاده آبسرد تا کوهان از دیگر موارد مورد بحث و بررسی است که از سوی مدیریت شهری آبسرد و کیلان اعلام آمادگی شد تا با همکاری اداره راه نسبت به تعریض این جاده و کاهش خطرات و تصادفات آن اقدام شود.

وی عنوان کرد: مقرر شده است مسائل مسکن مهر تا پایان یا نیمه سال آینده جمع آوری شود و مشکلات مربوطه حل شوند، در خصوص مسکن مهر آبسرد نیز مقرر شد طی جلسه‌ای باقی مانده کارها انجام و رسیدگی شوند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند تصریح کرد: شهرهای آبعلی، مهرآباد، رودهن، کیلان و آبسرد مسائل و مشکلاتی دارند که لازم است مجدداً جلسه‌ای جهت پیگیری و رعایت حریم راه‌ها و مسائل حاشیه جاده‌ها، مصالح فروش‌ها، نخاله‌ها و… تشکیل شود.

نقیبی با اشاره به اینکه در خصوص بزرگراه اعلام شده از طرف نماینده اداره راهداری مذکور باید تابلوی بزرگراه نصب شود، اظهار داشت: اگر در جاده دماوند و فیروزکوه یا مسیر دیگری بزرگراه وجود دارد، تابلوی آن نصب شود چرا که هر جاده‌ای تعریف و حریم مخصوص خود را دارد.

وی با بیان اینکه طرح‌های هادی روستاها و بازنگری در آن که مورد تقاضای همکاران شوراهای دو بخش مرکزی و رودهن می‌باشد یکی از موضوعات مهم است، گفت: در این رابطه درخواست شده است که از محل ارزش افزوده نسبت به قراردادهای طرح‌های هادی اقدام شود، امید است با همکاری فرمانداری و مدیران بالادستی مشکل طرح‌های هادی که اغلب از 10 سال گذشته است، برطرف شوند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند در ادامه گفت: همکاری و عملکرد بنیاد مسکن و ثبت اسناد شهرستان دماوند در خصوص اخذ سندهای روستایی و شهری از طریق ماده 133 مثبت بوده و جای تشکر دارد.

نقیبی افزود: اجرای آسفالت جاده صالح آباد در وضعیت فعلی بسیار جای تقدیر و تشکر دارد و نسبت به تعریض در فاز بعدی مورد نیاز می‌باشد.

وی عنوان کرد: مقرر شده است که شورای شهرستان در قالب تفاهم‌نامه ای با بنیاد مسکن، از محل ارزش افزوده در جهت شناسایی زمین‌ها و واگذاری بنیاد به افراد فاقد مسکن و اسناد ماده 133، طرح‌های هادی روستایی، آسفالت روستاهای بولان، تنگه و… و جداول روستایی و تقاضای شورای شهرستان نسبت به مسائل و مشکلات شهرستان اقدام کند

لازم به ذکر است در ادامه این نشست نمایندگان شوراهای تابعه در شورای اسلامی شهرستان دماوند مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح و مقرر گردید در ظرف ۴۵ روز آینده جلسه دیگری جهت بررسی و پیگیری اقدامات انجام شده برگزار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن