مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند:

برخی از تعاونی‌های مسکن در شهرستان دماوند کلاهبرداری کرده‌اند/ بسیاری از مشکلات باقی مانده مسکن مهر ناشی از بی‌توجهی ستاد مسکن است

مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند با بیان اینکه برخی از تعاونی‌های مسکن در شهرستان دماوند کلاهبرداری کرده‌اند، گفت: بسیاری از مشکلات باقی مانده مسکن مهر ناشی از بی‌توجهی ستاد مسکن است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، رضا اسماعیلی در نشست علنی شورای اسلامی شهرستان دماوند اظهار داشت: تعاونی آبسرد اصلاً مسکن مهر نیست و اسم آن را یدک می‌کشد، این موضوع برای اعضای تعاونی سرسام آور شده است.

وی افزود: اگر تعاونی محاسبه کند تعداد انشعابات آب و برق مشخص می‌شود، در سطح استان هنوز دیده نشده است که شهرداری از تعاونی پول جواز را بگیرد، اما شهرداری آبسرد به نرخ روز در سال 93 و 94 از تعاونی پول جواز را گرفته است.

مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند عنوان کرد: برای مباحث مالی باید مطابق ماده 58 کارشناس رسمی گرفته شود اعلام قیمت شود تا پروژه پایان یابد، بابت مشکلات واحدهای تحویلی تعاونی موظف است ظرف 15 روز ایرادات را اعلام و تأمین دلیل کند تا هزینه و جریمه گرفته شود.

اسماعیلی ادامه داد: بابت راه دسترسی در مسکن مهر آبسرد تصمیم کمیسیون ماده 5 است و راه در اختیار شهرداری است، در مورد پارکینگ نیز اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن موظف‌اند زمینی را در اختیار تعاونی بگذارند که تأمین پارکینگ شود.

وی بیان کرد: پروژه 43 هکتاری مسکن مهر دماوند به اتمام رسید و تنها بخشی از تعاونی‌ها مشکل دارند نه همه آنها، نظارت‌ها تماماً بر عهده شهرداری، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی است.

مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند گفت: پروژه مهرآباد تحویل شهرداری شده است، شهرداری و شورای مهرآباد همکاری کرده و پروژه اجرا شده است و تعدادی از تعاونی‌ها کلاهبرداری کرده‌اند.

اسماعیلی تصریح کرد: در تعاونی‌هایی که کلاهبرداری صورت گرفته است، هیات مدیره ها تخصص ساخت و ساز داشتند و همان تعاونی‌های متخصص مشکل مالی پیدا کردند و در دادگاه‌های تهران و رودهن در حال رسیدگی است.

وی افزود: هر سال از تعداد جلسات ستاد مسکن کاسته شد و مشکلات باقی مانده است، وقتی انتقاد می‌کنیم و ایرادات را اعلام می‌کنیم ناراحت می‌شوند.

مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند بیان کرد: تعاونی‌ها وظایفی در ساخت مسکن دارند، صفر تا صد مسکن مهر را خود اعضا داده‌اند و هیچ ارگانی ریالی نداده است در حالی که تعاونی با عضو ضعیف و مشکل مالی توقع دارد مسکن ارزان بخرد. متأسفانه کارها به جرائم می‌خورد یا کار تعطیل می‌شود.

اسماعیلی ادامه داد: موارد اعلام شده را می‌پذیریم تعاونی موظف است مشکلات را با اعضا در میان بگذارد، در شهر رودهن و دماوند اطلاع‌رسانی‌ها از طریق پیامک صورت می‌گیرد در صورتی که در اساسنامه اطلاع‌رسانی از طریق روزنامه است.

*مسکن و شهرسازی به سه تعاونی 11، 12 و 13 رودهن زمین اختصاص نداده است

وی گفت: در شهر آبعلی تعاونی داده‌اند اما هنوز مسکن مهر ساخته نشده است، در مورد دیگری مسکن و شهرسازی به سه تعاونی 11، 12 و 13 رودهن زمین نداده است و مشکل ایجاد کرده است.

مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند عنوان کرد: تعاونی از اعضا پول گرفته و هزینه شده است حالا تعاونی معلق مانده و نمی‌تواند پول مردم را بازگرداند از این رو در رودهن با مبالغ موجود در دکتر حسابی رودهن زمین خریده است و در جواز آن از شهرداری کمک می‌خواهد.

اسماعیلی بیان کرد: دیگر مسکن مهر نمی‌تواند با قیمت پایین واحد تحویل دهد، در پروژه‌های نیمه تمام نیز ستاد مسکن استان تهران اعلام کرد که متقاضیان بررسی شوند تا محل ایراد و متخلفان مشخص شود.

وی گفت: اگر قرار است ستاد تامین مسکن تشکیل شود باید تشکیل شود و یقه اعضای هیات مدیره های متخلف را گرفت.

اسماعیلی عنوان کرد: به محض اینکه جلسه برگزار شد و متوجه شدند، هر کدام از مسئولان ستاد مسکن بابت این موضوع کنار کشیدند و گفتند نمیتوانیم به تعاونی ورود پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: مشکلات ما فقط تعاونی و هیات مدیره و اعضا نیست بلکه مسئولان شهرستان دماوند نیز این مشکلات را دارند، شهرداری پول به روز را گرفته و اسناد آن موجود است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن