رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند:

تصویب شهریه 600 هزار تومانی برای مدارس نمونه دولتی و هیات امنایی منطقه دماوند/ لزوم ساخت مدرسه در شهرک‌های منطقه گیلاوند با توجه به رشد جمعیتی

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند از تصویب شهریه 600 هزار تومانی برای مدارس نمونه دولتی و هیات امنایی و لزوم ساخت مدرسه در شهرک‌های منطقه گیلاوند با توجه به رشد جمعیتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهرداد پورفتحی در چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش دماوند اظهار داشت: در سال گذشته برای مدارس غیردولتی و هیات امنایی 600 هزار تومان شهریه در نظر گرفته شده بود و امسال طبق قانون باید این رقم 750 هزار تومان می‌شد اما با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی خانواده‌ها مصوب شد که شهریه تغییری نکند.

وی افزود: امسال شهریه مدارس نمونه دولتی و هیات امنایی بدون تغییر و همان شهریه 600 هزار تومانی مصوب شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند گفت: با توجه به رشد جمعیتی در شهرستان دماوند لزوم ساخت مدرسه در شهرک‌هایی که در حال رشد هستند، احساس می‌شود، براین اساس طبق مصوبه شورای آموزش و پرورش استان مقرر شده بود که شهرداریها و اداره راه و شهرسازی املاکی که کاربری آموزشی دارند را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.

پورفتحی ادامه داد: با اقدام مذکور، آموزش و پرورش می‌تواند از ظرفیت خیرین و دولت جهت ساخت مدرسه بهره‌مند شود.

*30 درصد از مدارس دماوند فرسوده هستند

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در دماوند 30 درصد از مدارس قدمت زیادی دارند از خیرین گرانقدر و مردم درخواست می‌کنیم که طبق قانون اداره کل نوسازی مدارس، در ساخت مدرسه کمک‌رسان باشند، اگر 20 تا 30 درصد از یک مدرسه توسط یک خیر ساخته شود، آن مدرسه به عنوان خیرساز احداث می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند بیان کرد: در شهر و روستا نیاز به ساخت مدارس نو و در شهرک‌ها نیاز به مدرسه جدید وجود دارد.

*به احتمال زیاد آموزش‌های مجازی مدارس از 15 شهریور آغاز خواهد شد

پورفتحی گفت: در خصوص شروع سال تحصیلی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم که طبق مصوبه‌ای که از قبل داشتند 15 شهریور کلاس‌های آموزشی آغاز خواهد شد اما تصمیم دلیل بر این نیست که دانش‌آموزان در مدارس حضور پیدا کنند.

وی عنوان کرد: به احتمال زیاد آموزش‌های مجازی از 15 شهریور آغاز خواهد شد و برنامه‌ریزی‌های لازم در رابطه با آموزش مجازی در شورای آموزش و پرورش اتخاذ می‌شود.

*پیگیری راه‌اندازی مدارس استودیویی شهرستان دماوند

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند افزود: در شهرهای دماوند، آبسرد و کیلان نیاز است که در یکی از مدارس استدیویی طراحی شود تا معلمان برای آموزش از تجهیزات بهره‌مند شوند، مسئولان و مردم باید کمک کنند تا آموزش مجازی با کیفیت خوب اجرا شود.

پورفتحی ادامه داد: مشارکت‌ مردم طبق سالیان گذشته باید به همین شکل ادامه یابد و تعطیلی کلاس‌ها دلیل بر این نیست که مردم در مدارس مشارکت نکنند، بر این اساس مقرر شد که 50 درصد از مشارکت‌های مردمی در هر آموزشگاهی صرف آموزش مجازی در بین دانش‌اموزان شود.

*با توجه به آموزشی مجازی روستاهای منطقه دماوند نیاز شدید به ارتقای تکنولوژی دارند

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در برخی از وسایل آموزشی مجازی تا حدودی سنگین است، اولیا و خیرین در تجهیز مدارس و تهیه ابزارآلات تکنولوژی روز همچون تبلت، لپتاپ و دیگر وسایل آموزشی کمک کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند بیان کرد: در روستاها نیاز شدید به ارتقای تکنولوژی وجود دارد، بسیاری از دانش آموزان فاقد گوشی تلفن همراه و حتی تلویزیون هستند تا از آموزش‌های شبکه آموزش استفاده کنند، از مردم درخواست می‌شود در این زمینه نیز یاری‌رسان دانش‌آموزان باشند.

*موفقیت مدارس غیردولتی دماوند به علت برخورداری از امکانات در آموزش مجازی

پورفتحی گفت: طی جلسه‌ای با موسسین و مدیران مدارس غیردولتی مشخص شد که امسال استقبال از مدارس غیردولتی بیشتر است و کلاس‌های بسیاری تکمیل شده‌اند چرا که اولیا با احتمال به آموزش مجازی در سال جاری به این نتیجه رسیدند که مدارس غیردولتی به علت برخورداری از امکانات بهتر، در آموزش مجازی موفق‌تر عمل می‌کنند.

وی عنوان کرد: طبق یک مصوبه بسیاری از مدارس غیردولتی از این فرصت استفاده کردند و می‌توانند از بهترین مدرسین کشوری برای آموزش مجازی بهره‌مند شوند.

* استقبال ثبت‎‌نام از مدارس غیردولتی بیشتر شده است/ مدارس دولتی دماوند نیز درصدد تامین تجهیزات برای آموزش مجازی هستند

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند افزود: هرچند برخلاف تصوری که می‌رفت، استقبال از مدارس غیردولتی بیشتر شده است، اما مدارس دولتی نیز درصدد تامین تجهیزات برای آموزش مجازی هستند، همچنین هرچه تعداد دانش‌آموزان کمتر باشد معلم بهتر می‌تواند تدریس کند.

*تعطیلی مدارس غیردولتی دماوند به علت افزایش اجاره بهایی است

پورفتحی ادامه داد: اگر مدارس غیردولتی در حال بسته شدن هستند به علت اجاره بهایی است که افزایش چند برابری داشته است، با توجه به تورم موجود بعضی از مدارس غیردولتی که استیجاری هستند به علت افزایش زیاد اجاره مکان توسط مالکان قادر به فعالیت نیستند.

وی در خصوص ثبت‌نام دانش آموزان تصریح کرد: این مهم طبق روال در حال انجام است اما هنوز در سامانه سناد ثبت نشده است چرا که در مرحله ثبت‌نام‌های اولیه به سر می‌برد.

*2 مدرسه نوساز در منطقه دماوند افتتاح و بهره‌برداری می‌شود

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند ضمن قدردانی از اولیایی که در ثبت‌نام با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند، بیان کرد: امسال در محدوده‌بندی ثبت‌نام برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته است، در حال حاضر دو مدرسه تسنیم روستای سربندان و همچنین یک مدرسه 16 کلاسه به نام سردار سلیمانی در جیلارد آماده افتتاح هستند.

پورفتحی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها مقرر است که تراکم دانش‌آموزان در دوره اول متوسطه کم شود و در این راستا مدرسه سردار سلیمانی امسال فقط در پایه هفتم ثبت‌نام می‌کند، 8 کلاس در پایه هفتم در این مدرسه راه اندازی خواهد شد و در مهرماه یا هفته دولت افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: دو مدرسه دیگر نیز پیشرفت فیزیکی 70 درصدی دارند و قول داده شده که تا شهریور به آموزش و پرورش تحویل داده شوند، این مدارس در فاز فرهنگیان اندیشه و مسکن مهر قرار دارند.

*قول مساعدت اداره مسکن و شهرسازی جهت اختصاص 6 قطعه زمین با کاربری آموزشی در دماوند

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند گفت: طی رایزنی‌ با اداره مسکن و شهرسازی مقرر شد که 6 قطعه زمین با کاربری آموزشی به این مجموعه تحویل داده شوند، اگر خیر وجود داشته باشد در مناطق پرتراکم همچون در گیلاوند به مدارس افزوده می‌شود تا در زمانی که شرایط عادی شد و کلاس‌های حضوری شدند با تراکم زیاد کلاس‌ها مواجه نشویم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن