رییس شورای اسلامی شهر کیلان:

تصویب بودجه بیش از 20 میلیارد تومانی شهرداری کیلان در سال 99/ یک میلیارد تومان عملیات آسفالت‌ریزی و لکه گیری در حال اجراست

رییس شورای اسلامی شهر کیلان از تصویب بودجه بیش از 20 میلیارد تومانی شهرداری کیلان در سال 99 خبر داد و گفت: یک میلیارد تومان عملیات آسفالت‌ریزی و لکه گیری در حال اجراست.

محمدرضا حاجی طیبی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: بودجه سال 99، با توجه به بررسی‌های اعضای شورای شهر و شهردار 20 میلیارد و 949 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: بودجه سال گذشته 134 میلیارد و 342 میلیون ریال بوده است که محقق شدن آن را تفریق بودجه نشان می‌دهد اما با تلاش پرسنل شهرداری و مدیریت و اشراف شورای شهر به منطقه و بر مبنای بودجه مصوب تمامی پروژه‌های عمرانی مد نظر محقق شدند.

رییس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: به عنوان نمونه پروژه تکمیل پارک ساران، زیرسازی و جداول گذاری کل سطح شهر و پروژه بلوار کردر برخی از این پروژه‌ها هستند، همچنین زیرسازی و جدول گذاری جدید تا 500 میلیون تومان در سطح شهر در دست اجراست.

حاجی طیبی ادامه داد: یک میلیارد تومان عملیات آسفالت و لکه گیری در حال اجراست، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و ساخت نمازخانه در شهرک امام خمینی نیز از دیگر پروژه‌ها هستند.

وی عنوان کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی کشور و شیوع بیماری کرونا توانستیم تا امروز اعتبارات و طرح‌ها را محقق و به پایان برسانیم.

رییس شورای اسلامی شهر کیلان در خصوص مهمترین پروژه‌های سال جاری گفت: اولین پروژه مدنظر امسال ادامه جدول گذاری و زیرسازی معابر است، پراکندگی در کیلان زیاد است و برای ورود اعتبار زیادی را باید در نظر گرفت.

*ایجاد حوضچه‌ای در محله ساران شهر کیلان جهت رفع مشکل آب زراعی

حاجی طیبی بیان کرد: در حال ایجاد حوضچه‌ای در محله ساران هستیم و چندین هفته است که تجهیزات و ماشین‌آلات در حال کار هستند، این اقدام مشکل آب زراعی منطقه را حل خواهد کرد و حمایت لازم را به عمل می‌آوریم.

وی افزود: این حوضچه چند هزار متر مکعب ظرفیت دارد و طرحی که آماده شده است برمبنای میزان دبی آب رودخانه کیلان است و از پاییز آب پمپاژ می‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر کیلان بیان کرد: ساخت این حوضچه می‌تواند تغییرات جدیدی در فضای سبز مخصوصاً در محله ساران ایجاد کند، در ساران همچنین مرمت و بازسازی امامزاده با هماهنگی‌های دفتر امام جمعه و همت اوقاف، خیرین و شهرداری و شورای شهر در دستور کار قرار دارد. درصدد هستیم با توجه به شرایط موجود امسال این پروژه به اتمام برسد.

*کیلان به عنوان شهر سفید از کرونا اعلام شد

حاجی طیبی در خصوص خسارات کرونا به شهرداری عنوان کرد: کیلان به عنوان شهر سفید از کرونا اعلام شد و خوشبختانه قبرهایی که با اعلام ستاد مقابله با کرونا در مزار ایجاد شده بود، استفاده نشدند.

وی گفت: این بیماری ضررهایی را در کشور و دنیا ایجاد کرد، اما مواردی که در رابطه با کرونا همچون مشکلات مالی، صدور جواز و… موقت بوده که در حال حاضر به روند طبیعی بازگشته است.

رییس شورای اسلامی شهر کیلان بیان کرد: طی جلسه‌ای در فرمانداری، دستور داده شده بود که هر شهری ستاد مجزا در خصوص رسیدگی به وضعیت نابسامان و مشکلات معیشتی ناشی از کرونا تشکیل دهد، این ستاد سریعاً در کیلان تشکیل شد که اعضای آن شامل هیات امنا و خیرین محلات، صندوق‌های خیری، روحانیون شهر و اعضای شورای شهر هستند.

حاجی طیبی عنوان کرد: تاکید ستاد شهر کیلان بر این است که کمک‌های معیشتی با حفظ کرامت شهروندان صورت گیرد و اعلام این کمک‌رسانی چندان برجسته نشود تا برای شهروندان مشکلی ایجاد نشود. این کمک‌ها طی چند مرحله انجام شده و در این مرحله نیز به یاری خدا امتحان خوبی را پس داده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن