رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند:

تشکیل ۹۰۰ پرونده شکایت از واحدهای صنفی دماوند طی ۶ ماه گذشته/ انجام تاکنون بیش از ۷ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی دماوند

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند از تشکیل ۹۰۰ پرونده شکایت از واحدهای صنفی این شهرستان طی ۶ ماه گذشته خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۷ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان دماوند انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، رضا میرزاکریمی با اشاره به فعالیت‌های این نهاد طی ۶ ماه گذشته اظهار داشت: در این مدت ۹۰۰ پرونده شکایت تشکیل به صورت میانگین روزانه ۵ مورد رسیدگی و از این تعداد ۲۴۵ پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

وی در خصوص کشف کالای قاچاق در شهرستان دماوند اضافه کرد: طبق بازرسی‌های صورت گرفته، ۳ هزار نخ سیگار، یکصد قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و یکصد قلم آبمیوه، دلستر و آدامس کالای قاچاق از ابتدای سال تاکنون کشف شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند همچنین در خصوص جلوگیری از احتکار کالا در منطقه نیز عنوان داشت: به منظور جلوگیری از احتکار کالا در سطح شهرستان ۲۴ گشت مشترک به همراه اداره تعزیرات حکومتی، پلیس آگاهی، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی و اداره صنعت و معدن و تجارت انجام شد.

میرزاکریمی خاطرنشان کرد: طی بازدیدهای صورت گرفته ۷۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی در دو مرحله و همچنین ۴ هزار فیلتر تصفیه آب احتکار شده، کشف شد.

وی با اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته از ابتدای سال تاکنون در سطح شهرستان ادامه داد: ۳ تیم بازرسی در سه شهر دماوند، رودهن و آبسرد به طور میانگین روزانه ۱۵ بازرسی را در هر شهر انجام می‌دهند و از ابتدای سال تاکنون ۷ هزار و ۳۵۰ مورد بازرسی صورت گرفته است.

این مقام مسئول یکی از اقدامات مهم این نهاد را طی یکساله گذشته، پاسخگویی شبانه‌روزی سامانه ۱۲۴ دانست و گفت: فعالیت بازرسان این نهاد همواره در خارج از ساعت اداری، آخر هفته و همچنین در ایام تعطیل به صورت مداوم است.

میرزاکریمی تصریح کرد: در خصوص طرح شکایت از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ روزانه ۴۰ تماس تلفنی با این سامانه برقرار می‌شود که در مجموع در ۶ ماه گذشته هفت هزار و دویست تماس با سامانه گرفته شد.

وی همچنین از عرضه حدود ۱۰ تن گوشت برزیلی با ارز ۴۲۰۰ هزار تومان در سه فروشگاه غذایی شهرستان با قیمت هر کیلوگرم ۲۹ هزار تومان خبر داد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن