فرماندار شهرستان دماوند خبر داد؛

تشکیل کمیته تخصصی رسیدگی به مشکلات مدارس غیردولتی دماوند/ دستور کار بودن ساخت ۴۲۰ کلاس درسی در دماوند

فرماندار شهرستان دماوند تشکیل کمیته تخصصی جهت رسیدگی به مشکلات مدارس غیردولتی و دستور کار بودن ساخت ۴۲۰ کلاس درسی برای مدارس طی چهار سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات این نهاد اظهار کرد: در این شنست دو موضوع اعزام راهیان نور و رسیدگی به مشکلات مدارس غیردولتی بررسی شد.

وی افزود: طبق تصمیم‌‎گیری‌های انجام شده مقرر گردید از منطقه دماوند ۲۲۰ نفر و از منطقه رودهن ۱۳۵ نفر در مرحله اول به اردوی راهیان نور اعزام شوند.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به مشکلات مدارس غیردولتی گفت: مدارس غیردولتی نیز با مشکلات بیمه‌ای، دارایی و تغییر کاربری مواجه هستند که مقرر شده است که در یک کمیته تخصصی هفته آینده مورد بررسی قرار گیرند.

*فعالیت ۲۰ مدرسه غیرانتفاعی در دماوند

صفری گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ مدرسه غیرانتفاعی در منطقه دماوند وجود دارد که اکثر آنها با چنین مشکلاتی مواجه هستند.

وی با اشاره به کمبود کلاس‌های درسی در مدارس دماوند بیان کرد: ساخت ۴۲۰ کلاس آموزشی با مشارکت خیرین، دولت، شهرداری‌ها، کارخانجات، شرکت‌ها و افراد متفرقه بررسی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در این نشست در خصوص کمبود کلاس‌های درسی مصوب شده است که این تعداد کلاس طی مدت چهار سال در منطقه دماوند سال ساخته شود که کمیته مربوطه آن از هفته آینده تشکیل و شروع به کار می‌کند و سالانه باید به استان تهران گزارش ساخت کلاسها را ارائه دهیم.

صفری درباره فرسودگی و آسیب‌دیدگی یکی از مدارس شهر آبسرد که با مشکلاتی به مدت چهار مواجه است، تصریح کرد: سازمان نوسازی مدارس بی‌تفاوت از کنار این موضوع گذشته است؛ در حالی که این‌گونه مسائل تهدید جانی و مالی برای مدارس محسوب می‌شود.

وی در ادامه گفت: در این زمینه، قرار شده است تا با انجام اقدامات لازم و اعلام میزان اعتبار، مکانی امن و آرام برای محیط مدرسه فراهم شود تا این مرکز آموزشی دچار مشکلاتی نشود.

نشست شورای آموزش و پرورش دماوند نشست شورای آموزش و پرورش دماوند نشست شورای آموزش و پرورش دماوند نشست شورای آموزش و پرورش دماوند نشست شورای آموزش و پرورش دماوند نشست شورای آموزش و پرورش دماوند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن