تشریح دستورالعمل تبلیغات انتخابات ششمین دوره شوراها در شهرستان دماوند

دستورالعمل تبلیغات انتخابات ششمین دوره شوراها در شهرستان دماوند تشریح شد.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، حلیم‌زمهریر، معاون سیاسی و انتظامی و رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند اظهار داشت: مهلت قانونی تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی از ساعت ۲۴ امشب به مدت یک هفته آغاز و ساعت ۷ صبح روز پنج شنبه مورخ ۲۷ خردادماه خاتمه پیدا می‌کند.

وی افزود: کلیه نامزدهای شوراهای اسلامی و ستادهای انتخاباتی آنها ملزم هستند تا موارد ذکر شده در دستورالعمل تبلیغات انتخابات را رعایت کنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند گفت: بر اساس موارد ذکر شده در این دستورالعمل، نامزدهای شوراهاي اسلامی شهرها می‌توانند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغات انتخابات جهت ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی خود و طرفدارانشان دایر کنند و نامزدهای انتخابات شوراهای روستایی نیز صرفاً یک ستاد تبلیغاتی خواهند داشت.

حلیم‌زمهریر بیان کرد: آدرس محل ستاد تبلیغات و مشخصات مسئول آن در شوراهای اسلامی شهر باید به صورت کتبی از سوی نامزد انتخابات به ستاد انتخابات شهرستان و در شوراهای اسلامی روستاها به هیات اجرایی بخش مستقر در بخشداری ها اعلام شود.

وی تصریح کرد: در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، استفاده از هـرگونه آثـار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه‌اي، مقوائی، فلزی و یا جنس دیگر با ابعاد حداکثر ۷۰ × ۱۰۰سانتی‌متر مجاز خواهد بود.

معاون سیاسی و انتظامی شهرستان دماوند گفت: استفاده از تابلو، بنر، پلاکارد و … در محل ستاد تبلیغاتی نامزدها مجاز است؛ الصاق هرگونه آثار تبلیغاتی نامزدها روی علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوی بیمارستان‌ها، مدارس و سایر مؤسسات آموزشی و تابلوهای منصوبه در معابر عمومی توسط بخش دولتی و وابسته به دولت، تأسیسات دولتی و صندوق‌های پست و پست‌های برق و تلفن ممنوع بوده و نصب تبلیغات در املاک بخش خصوصی و یا نصب پوستر و عکس تبلیغاتی نامزدها روی شیشه اماکن صنفی خصوصی نیز صرفاً با رضایت مالکان یا متصرفان مجاز است.

حلیم‌زمهریر ادامه داد: از سوی ستاد انتخابات شهرستان دماوند در کلیه شهرها محل‌هایی با نصب بنر با رعایت حق مساوی برای همه نامزدها برای تبلیغات و نصب پوستر پیش‌بینی شده و هر نامزدی صرفا در محل مشخص شده برای آن نامزد مجاز به نصب پوستر است و از هرگونه درج و نصب تبلیغات در محل پیش‌بینی شده برای سایر نامزدها اکیداً خودداری گردد.

وی گفت: کلیه نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی ملزم هستند از نوشتن و یا اظهار مطالب خلاف واقع، تبلیغ علیه سایر نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آنان چه در فضای مجازی و حقیقی اکیدا خودداری کنند.

معاون سیاسی و انتظامی شهرستان دماوند بیان کرد: درج هرگونه اطلاعات در خصوص درجات تحصیلی، سوابق خدمات و فعالیت‌هايی نامزدها در آثار تبلیغاتی که مستند به مدارك قابل ارائه به هیأت اجرایی نباشد نیز ممنوع خواهد بود.

حلیم‌زمهریر تصریح کرد: هرگونه تجمع انتخاباتی، مراسم سخنرانی، گفتگو و مناظره در مکان‌هاي سربسته از قبیل مساجد، سالن‌های اجتماعات، تالارهای پذیرائی و سالن‌های ورزشی طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع است.

وی گفت: هرگونه تجمع در محیط‌های بسته ممنوع است و در صورت ضرورت تشـکیل جلسـات داخلـی ستادها در فضای بسـته، بـا توجه به نارنجی بودن وضعیت شهرستان برگزاری جلسه با حضور ۲۰ نفر بلامانع است.

معاون سیاسی و انتظامی شهرستان دماوند بیان کرد: با توجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، برگزاری تجمع انتخاباتی و سخنرانی نامزدها در فضای باز مانند استادیوم روباز، فضای باز مدارس و مراکز آموزش عالی و سایر مراکز مربوط سازمان‌ها مطابق با شیوه‌نامه بهداشتی وزارت بهداشت و رعایت فاصله مناسب بر اساس ۸ متر مربع فضای باز برای یک نفر، سقف شرکت‌کنندگان به میزان حداکثر ۳۰ درصد فضای درنظر گرفته شده و همچنین استفاده کلیه شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان از ماسک، عدم تجمع قبل و بعد از مراسم در درب ورودی و خروجی محل تجمع و حداکثر ۲ ساعت برای هر برنامه بلامانع است.

حلیم‌زمهریر عنوان کرد: کمیته حقوقی و امحاء تبلیغات غیرمجاز ستاد انتخابات شهرستان دماوند، ضمن نظارت بر فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها با هرگونه تبلیغات غیرمجاز برخورد قانونی خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا