عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند:

تداخل مرزی در قسمت جنوبی شهرستان دماوند موجب ضایع شدن حقوق مردم می‌شود

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: تداخل مرزی در قسمت جنوبی شهرستان دماوند موجب ضابع شدن حقوق مردم می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، مرتضی گل‌محمدی در هفتمین نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند با حضور مسئولان اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اظهار داشت: در گذشته منابع معدنی دماوند را گرفتند و مرز جغرافیایی را به روستای بولان چسباندند در حالی که قدمت آن مرز بعد از انقلاب تا سال 75 در شهرستان دماوند بوده است.

وی افزود: این تداخل مرزی مردم را سردرگم کرده است، از سمنان می‌آیند و حقوق مردم را می‌خورند و در دماوند شکایت می‌کنند و در نامه این منطقه را حوزه استحفاظی سمنان عنوان می‌کنند، اما عملا دماوند این نقطه را حوزه استحفاظی خود می‌داند.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: شاید علت عقب افتادگی عوارضی که باید برای پروانه‌ها پرداخت می‌شد، همین نقطه جغرافیایی باشد.

گل‌محمدی ادامه داد: سیاست‌هایی از بالا به ما دیکته می‌شود، اما سیاست‌های ساخت و ساز غلط است.

وی تصریح کرد: بزرگترین نادیده گرفتن حق و حقوق کشاورز این است که برای سرمایه‌داری که چند ماشین دارد چند کارت سوخت می‌دهیم، اما به کشاورز اجازه نمی‌دهیم که اطراف باغ فنس کشی کند، کارت سوخت به او نمی‌دهیم، سهمیه بنزین در نظر برایش نمی‌گیریم و نمی‌گذاریم ساخت وساز انجام دهد.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند عنوان کرد: با محدودیت‌های حوزه کشاورزی توقع داریم که کشاورز در راستای جهش تولید ملی گام بردارد، این مشکلات باید به گوش مسئولان بالادست برسد.

گل‌محمدی گفت: کشاورز را در قیمت گذاری، بنزین و ساخت و ساز نادیده می‌گیریم، اما قانون را می‌توانیم اصلاح کنیم.

وی تصریح کرد: یک کشاورز هر صبح باید 30 تا 40 لیتر بنزین آزاد بزند و به مزرعه برود و غروب برگردد، کارگر افغانی نیز بدون سکونت در مزرعه نمی‌ماند و این موارد باید در قوانین دیده شوند.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند افزود: ضرورت دارد که قوانین اصلاح شوند، در غیر اینصورت حقوق کشاورزان را نادیده گرفته‌ایم در حالی که آنها مشکلات بسیاری دارند.

گل‌محمدی ادامه داد: برای راحتی خودمان هر گونه ساخت و ساز را تخریب می‌کنیم، گرازهای وحشی محصولات کشاورزان را نابود کرده‌ و درختان را از بین برده‌اند و این مسائل باید با جدیت پیگیر شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن