تخریب ویلاهای غیرمجاز در بستر رودخانه آه در آبعلی+تصاویر

ویلاهای ساخته شده در بستر رودخانه آه آبعلی با همت اداره امور منابع آب شهرستان دماوند تخریب شد.

ah abali (5)به گزارش تارود، مدیر امور منابع آب دماوند با اعلام این خبر اظهار کرد: طی سه روز گذشته با تلاش اکیپ گشت و بازرسی و کارشناسان فنی و حقوقی امور منابع آب دماوند و با هماهنگی‌های به عمل آمده با پیمانکار تخریب شرکت و همراهی نیروی انتظامی آبعلی، عملیات تخریب وآزادسازی بیش از سه هزار و ۱۰۰ متر مربع از بستر و حریم رودخانه آه شهر آبعلی، توسط دو دستگاه بیل مکانیکی انجام و دیوارهای غیر مجاز احداث شده در حاشیه رودخانه تخریب گردید.

سید حمید رضا حسینی با بیان اینکه مالک اراضی مذکور با احداث دیوار ساحلی و خاکریزی در پشت دیوار، اقدام به تصرف مساحت زیادی از بستر رودخانه آه نموده بود، اظهار کرد: با بررسی های به عمل آمده و طبق نقشه های کلی بستر و حریم رودخانه آه شهر آبعلی، دیوارهای داخل بستر و حریم رودخانه تخریب گردید.

وی اضافه کرد: مستحدثات غیرمجاز احداث شده، شامل بیش از ۳۰۰ متر دیوار در امتداد رودخانه با ارتفاع بین دو تا سه متر می شد که با مصالح سنگی و بتن مسلح ساخته شده بود. همچنین بیش از ۵۰ متر دیوارهای کوتاه با بلوک سیمانی که برای تقسیم بندی اراضی استفاده شده بود تخریب گردید.

حسینی ادامه داد: علاوه بر این تعداد ۲۴ سکوی بتنی که به منظور نصب آلاچیق ساخته شده در بستر رودخانه تخریب گردید. بنابراین، در این عملیات رفع تصرف بیش از سه هزار و ۱۰۰ متر مربع از اراضی داخل بستر رودخانه آه به انجام رسید.

وی همچنین با اشاره به اینکه مالک در قسمت جنوبی اراضی آزاد شده نیز اقدام به احداث بیش از ۱۳۰ متر دیوار غیر مجاز به ارتفاع حدود سه متر نموده بود، تصریح کرد: با این ساخت و سازها و با خاکریزی و پیشروی غیرمجاز در بستر رودخانه، بیش از دو هزار متر مربع از اراضی بستر تصرف شده بود.

حسینی یادآور شد: اقدامات فنی و حقوقی لازم در خصوص تخریب دیوار مذکور نیز به انجام رسید، اما متاسفانه با صدور دستور توقف عملیات از طرف دادستانی شهرستان رودهن، عملیات تخریب و آزادسازی رودخانه متوقف گردید که پیگیری های لازم جهت لغو دستور مذکور، توسط واحد حقوقی امور آب دماوند در حال انجام است.

گفتنی است، عملیات تخریب و آزادسازی رودخانه آه، در راستای رسیدگی به تخلفات متعدد در شهر آبعلی صورت گرفته است که با در اختیار گرفتن امکانات مالی و فنی شرکت آب منطقه‌ای تهران همچنان در حال انجام می باشد.

انتهای پیام/ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن