تجلیل از ۱۵۰ جانباز شهر دماوند + تصاویر

همزمان با سالروز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز، ۱۵۰ نفر از شهر دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، عباس صفری، شهردار دماوند در همایش گرامیداشت روز جانباز با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: به واقع اجر بسیاری از زحماتی که خانواده‌های جانبازان، اسرا و شهدا متحمل می‌شوند کمتر از شهادت نیست و خانواده‌ها خود درگیر مشکلات جانبازان هستند.

وی افزود: بسیاری از جانبازان شهر در شرایط سختی به سر می‌برند، اما شرایطی که خانواده‌ها تحمل می‌کنند سخت‌تر است.

شهردار دماوند ادامه داد: این همایش با هدف یادآوری ایثارگری و تشکر از کسانی برگزار شد که شجاعانه با دشمن جنگیدند و از میهن دفاع کردند، یکی از مؤلفه های ایمان حب وطن است و این افراد با عشق به وطن از جان خود گذشتند.

صفری عنوان کرد: هدف اصلی برگزاری مراسم معمولاً نشر فرهنگ ایثار و شهادت عنوان می‌شود که کاملاً درست است، هرچند ایثار و شهادت در زمان صلح دوباره جنگیدن را در اذهان متصور می‌کند اما از این به بعد ما در جهاد اکبر برای ساخت شهر و کشور قرار داریم.

شهردار دماوند تاکید داشت: ایثار و شهادت در یک زمانی به معنای جنگیدن در خط مقدم جبهه و شهید شدن بود اما امروز این اصطلاح به معنای ساختن کشور با موضوعات درست است.

صفری افزود: جامعه شامل اقشار و بخش‌های مختلفی است که جانبازان، معلولان، حمل و نقل، ترافیک و… بخش‌هایی از آن هستند و هر کدام از این اجزا جامعه را می‌سازند.

وی گفت: از بهترین رهنمودها و روش‌ها برخوردار هستیم اما همواره تاکید می‌شود که از روشی استفاده شود تا کشور را به بهترین شکل بسازیم، بسیاری از اتفاقاتی که با آن درگیر هستیم ممکن است بر اثر وضع موجود در کشور باشد بنابراین باید راه و روش مناسب اختیار شود.

شهردار دماوند بیان کرد: ترویج فرهنگ اسلامی باید با استفاده از مراسمی مناسب در شهر صورت گیرد تا به یک زندگی درست و خوب رهنمون شویم.

صفری ادامه داد: در قرآن کریم به مشورت در امور بسیار تاکید شده است بسیاری از اقدامات ممکن است در شهر انجام شود اما بدون مشورت موجب صدمه به آن می‌شویم.

وی گفت: وظیفه تصمیم گیران شهر این است که مشورت کرده و در خصوص همه امور مربوطه تحقیق کنند، آنچه که همه ما به دنبالش هستیم ترویج فرهنگ درست و انقلابی است تا با استفاده از این فرهنگ شهر و کشور را بسازیم.

*خدمت‌رسانی به ۱۱۰۰ جانباز توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دماوند

قاسم ملیحی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: باید از ارزش‌هایی که جانبازان از صدر اسلام تاکنون ایجاد کردند و به مقام جانبازی نائل شدند، پاسداری کنیم.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران به ۸۰۰ جانباز در دماوند و بیش از ۳۰۰ جانباز میهمان خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دماوند با بیان اینکه بصیرت نافذ، وفاداری، مقاومت، ایثارگری و ایمان راسخ از ویژگی‌های برجسته حضرت ابوالفضل (ع) بوده است، گفت: همسران و مادران ایثارگران در جانبازی آنها سهیم خواهند بود.

*جانبازان هم ایمان و عمل صالح دارند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند در مراسم اظهار داشت: جانبازان هم ایمان و عمل صالح دارند؛ هم جانبازی و هم صبر کردند تا وقت ملاقاتشان با خداوند برسد.

وی با بیان اینکه جانبازان به وظیفه خود عمل کردند و اکنون این ما هستیم که باید خدمت کنیم، امام جمعه دماوند باب جهاد هنوز بسته نشده؛ وقتی جهاد نظامی بود و اکنون وقت جهاد فرهنگی و اقتصادی و کمک‌رسانی است.

امام جمعه دماوند گفت: اگر مردم در گلستان، خوزستان و لرستان دچار امتحان صبر شدند، ما هم با کمک‌رسانی امتحان پس می‌دهیم.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه کسانی که در راه خداوند قدم برداشتند، همیشه سرافراز و سربلند هستند، عنوان کرد: جانبازان و ایثارگران هنوز ایستاده‌اند و همه مسلمانان به آنان افتخار می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن