تجلیل از ۲۱ تعاونی برتر دماوند به‌مناسبت هفته تعاون + تصاویر

21 تعاونی برتر شهرستان دماوند به‌مناسبت هفته تعاون با حضور جمعی از مسئولان در اردوگاه شهید مصطفی خمینی تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، جعفر میرزاملکی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: تعاونگران نقش بسیاری در اشتغال و اقتصاد شهرستان دماوند دارند و از حیث کارآفرینی و مشارکت عمومی و جذب سرمایه نقش مهمی دارند.

وی افزود: کاهش تصدی‌گری دولت و واگذاری به تشکل‌های مردم نهاد از اهداف و سیاست‌هایی است که دولت پیگیری می‌کند و به دنبال این است که این امر را از بخش‌های غیر حاکمیتی به بخش‌های خصوصی واگذار کند.

*548 تعاونی در شهرستان دماوند به ثبت رسیده است/ 338 مورد تعاونی در شهرستان دماوند غیرفعال می‌باشد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند گفت: حدود 548 تعاونی در شهرستان دماوند به ثبت رسیده است که از این تعداد 338 مورد غیرفعال و حدود 210 تعاونی فعال هستند، به دنبال راهکارهایی هستیم تا تعاونی‌های غیرفعال یا راکد قادر به فعالیت باشند.

میرزاملکی ادامه داد: تعاونی‌های ثبت شده در زمینه‌های مسکن، مصرف، تولید و توزیع هستند که 109 تعاونی مسکن و مصرف، 302 تعاونی تولیدی و 137 تعاونی توزیعی هستند.

*تعاونی توسعه عمران دماوند نیاز به حمایت بیشتر مسئولان دارد

وی بیان کرد: با گذشت حدود هشت سال از تأسیس شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستانی که هدفش جذب سرمایه مردم و به کار بردن سرمایه‌ها در فعالیت‌های عمرانی شهرستان است، می‌گذرد، اما این شرکت تا کنون توفیقی در این زمینه نداشته است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند گفت: شرکت توسعه عمران شهرستانی به دلیل مشکلات متعدد موفق نبوده است، این شرکت با حداقل سرمایه تأسیس شد و با توجه به کم بودن سرمایه نتوانسته است هیچ فعالیت عمرانی را در دست اجرا بگیرد.

میرزاملکی تأکید کرد: مسئولان شهر باید همیاری کرده و با این شرکت همکاری داشته باشند و شهرداری‌ها حداقل پروژه‌های کوچک خود را برای استارت کار به این شرکت بسپارند تا این شرکت تعاونی فعال شود.

لازم به ذکر است در این همایش از 21 تعاونی برتر شهرستان دماوند شامل شرکت‌های سبزافشان، تکاب اتصال و حمل و نقل به همراه کامیونداران تجلیل صورت گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا