به‌مناسبت هفتم مهرماه روز ایمنی و آتش‌نشانی صورت گرفت؛

تجلیل از آتش‌نشانان شهرداری دماوند/ اضافه شدن یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی به ناوگان شهرداری دماوند

آیین گرامیداشت هفتم مهر، روز آتش‌نشانی و ایمنی با حضور جمعی از از مسئولان شهری در ایستگاه آتش‌نشانی شهر دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، عباس صفری، شهردار دماوند در مراسم تجلیل از عوامل آتش‌نشانی شهرداری دماوند به‌مناسبت هفتم مهرماه روز ایمنی و آتش‌نشانی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان جایگاه بالایی در خدمت‌رسانی به مردم دارند، اظهار داشت: هفتم مهرماه تحت عنوان “روز ایمنی و پیشگیری از حوادث” نامگذاری شده که خود با اهمیت‌تر از اطفای حریق است.

وی افزود: اهمیت این روز بیشتر به سبب مقوله پیشگیری و جلوگیری از بروز یک اتفاق است اما اتفاق بزرگ‌تر عنوان فرهنگ پیشگیری و حفظ محیط زیست و جلوگیری از خسارت به مردم است که ما به دنبال آن هستیم.

شهردار دماوند گفت: در زمان بروز یک اتفاق آتش‌نشان با 11 حادثه همچون برق گرفتگی، سقوط از ارتفاع، گازگرفتگی و… روبرو است و علاوه بر جابجا کردن خود مجبور است مصدوم را نیز جابجا کند بنابراین آتش‌نشان تنها آتش را خاموش نمی‌کند.

صفری بسیاری از معضلات را در زمینه فرهنگ‌سازی دانست و عنوان کرد: در درجه بالاتر باید در حوزه ایمنی و پیشگیری از حوادث زمینه‌ای برای آموزش شهروندان فراهم شود، آنچه که از حوزه آتش‌نشانی توقع داریم فرهنگ‌سازی است تا مردم بدانند هر کدام از آتش نشان‌ها حافظ جان مردم، جان خود، محیط زیست، اموال خود و اموال دیگران هستند و تنها آتش را خاموش نمی‌کنند.

*یک ایستگاه آتش‌نشانی در مسکن مهر گیلاوند احداث می‌شود

وی ادامه داد: زمان‌هایی برای آتش‌نشانان خط قرمز است که با رعایت آنها بسیاری از مخاطرات در حوادث کاسته می‌شود، علاوه بر جایگاهی که امروز ساخته شد یک جایگاه نیز در مشاء آماده بهره‌برداری است، امید است در مسکن مهر نیز یک جایگاه ساخته شود.

شهردار دماوند گفت: خوشبختانه در حوزه‌های مختلف شهرداری پیشرفت کرده‌ایم، تا جای ممکن تلاش می‌کنیم و بسیاری از مشکلات موجود رفع خواهند شد.

صفری در پایان از اضافه شدن یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی ولوو کمپرسی اف ام ۴۶۰ اتوماتیک به ناوگان شهرداری دماوند خبر داد و گفت: این خودروی اطفای حریق تندرو بوده و از ظرفیت‌های بالایی در هنگام مأموریت‌های آتش‌نشانی برخوردار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن