رئیس اداره منابع‌طبیعی و آّخیزداری شهرستان دماوند؛

تقویت بخش آبخیزداری شهرستان دماوند در راستای مقابله با خطرات احتمالی سیل/ لزوم اصلاح هندسی پلاک‌ها جهت اخذ سند و مبارزه با زمین‌خواری

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آّخیزداری شهرستان دماوند از ضرورت تامین اعتبار اصلاح هندسی پلاک‌ها و اخذ سند به عنوان راهکار مبارزه با زمین‌خواری در این شهرستان نام برد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در ششمین روز از هفته منابع‌طبیعی رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند به همراه جمعی از مسئولان واحدها و نمایندگان تعاونی منابع‌طبیعی و آبخیزداری ‌به دیدار فرماندار شهرستان دماوند رفت.

در این نشست علی خلیلی، رئیس اداره منابع‌طبیعی و آّخیزداری شهرستان دماوند از حمایت‌های فرماندار این شهرستان در حمایت از منابع‌طبیعی و آبخیزداری به ویژه در بخش آبخیزداری و حفاظت از انفال قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند به رغم مشکلات عدیده، با تشکیل سه اکیپ گشت در تمام ایام سال و حتی در روزهای تعطیل به حفاظت از اراضی ملی پرداخته است.

 رئیس اداره منابع‌طبیعی و آّخیزداری شهرستان دماوند مهمترین نیاز در بخش منابع‌طبیعی را تأمین اعتبارات مورد نیاز در بخش آبخیزداری در راستای مقابله با خطرات احتمالی سیل و تغذیه آبخوان‌های سطحی و همچنین تامین اعتبار مورد نیاز جهت اصلاح هندسی پلاک‌های شهرستان دماوند را در جهت اخذ سند و مبارزه با زمین‌خواری برشمرد.

خلیلی گزارشی در خصوص تشکیل تعاونی منابع‌طبیعی و آبخیزداری ارائه کرد و هدف از تشکیل آن را استفاده از توان مشارکتی آحاد مردم و فارغ‌التحصیلان بخش منابع‌طبیعی و آبخیزداری برشمرد.

در ادامه این نشست مجید صفری، سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری این شهرستان اظهار داشت: بنده در جریان تلاش‌های این نهاد هستم و به پیگیری در جهت کاهش مشکلات خواهم پرداخت.

وی منابع‌طبیعی و آبخیزداری را برای آحاد جامعه مهم دانست و بیان کرد: عملکرد آبخیزداری علاوه بر حفاظت از انفال و جلوگیری از فرسایش آب و خاک، باعث بهبود وضعیت شرایط آب‌وهوائی منطقه نیز خواهد شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در خصوص حفاظت از انفال، پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز را بسیار مهم‌تر از تخریب آن برشمرد و خواستار تلاش بیشتر جهت پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در عرصه اراضی ملی شد.

صفری تشکیل تعاونی منابع‌طبیعی و آبخیزداری را عملکردی بسیار خوب توصیف کرده و بیان کرد: در صورت توانمند شدن این تعاونی می‌توان از ظرفیت‌های آن استفاده نموده و بسیاری از اقدامات منابع‌طبیعی از جمله حفاظت، بهره‌برداری از مراتع و همچنین اجرای پروژه‌های آبخیزداری را به آنها سپرد.

وی حفظ وضعیت موجود را حداقل توقع مردم دانستند و خواستار برخورد جدی و بدون مماشات با زمین‌خواران و تخریب‌گران عرصه‌های ملی سطح شهرستان شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن