رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند:

جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزای پرندگان در دماوند جدی گرفته شود/ خودداری از خرید مرغ و خروس مناطق شمالی کشور تا اطلاع ثانوی  

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزای پرندگان جدی گرفته شود، گفت: شهروندان تا اطلاع ثانوی از خرید مرغ، خروس و سایر پرندگان به ویژه از مناطق شمالی کشور خودداری کنند.

حسن خیرخواه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: این بیماری از پرنده آلوده قابل انتقال به انسان می‌باشد و از انسان به انسان نیز قابل سرایتاست.

وی افزود: راه‌های انتقال این بیماری در انسان از طریق فضولات و ترشحات آلوده پرنده هنگام کشتار، پر کندن، آماده کردن برای پخت به همراه مصرف گوشت و تخم خام یا نیم پز پرندگان آلوده می‌باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند لازم به ذکر است جهت پیشگیری از بیماری آنفولانزای پرندگان از خرید مرغ، خروس و سایر پرندگان به ویژه از مناطق شمالی کشور تا اطلاع ثانوی خودداری کنید.

خیرخواه ادامه داد: در صورت خرید پرنده جدید حداقل به مدت ۱۰ روز به صورتجداگانه و محصور از سایر پرندگان نگهداری شود.

وی در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه علائم بیماری واحدبیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از طریق شماره تماس ۷۶۳۱۵۴۵۵ این نهار را در جریان بگذارند.

انتهای پیام/

1 دیدگاه

  1. سلام هفته گذشته از دوشنبه بازار آوردم خریدم تمام پرندگان مردن جلوی دوشنبه بازاربگیرید به هرجازنگ زدم جواب ندادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن