با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی دانشگاه آزاد رودهن/ افتتاح دانشکده پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران در واحد رودهن

تفاهم‌نامه ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  و مسئولان شهرستانی به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری تارود، جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور و مسئولان شهرستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ساختمان دانشکده پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در واحد رودهن افتتاح شد.

در این جلسه پیرامون احداث بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، شهرک سلامت و ایجاد دانشکده‌های پزشکی در واحد رودهن گفت‌وگو شد.

همچنین مقرر گردید بیمارستان دانشگاه رودهن با همکاری شهرداری، دانشگاه آزاد و مشارکت خیرین با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیارد ریال احداث شود.

تفاهم‌نامه ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، مابین شورای اسلامی و شهرداری رودهن و دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی استان تهران به امضا رسید.

*اقتصاد دانش‌بنیان در دنیا با اتکا به آموزش عالی پیگیری می‌شود

طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای این نشست با تسلیت ایام شهادت مولای متقیان، امام علی (ع) و آرزوی بهره‌مندی از برکات شب‌های قدر، از محمدرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برای فراهم کردن برگزاری جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی و شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران قدردانی کرد.

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به لحاظ دارا بودن بیش از ۳۰۰ هزار دانشجو که حدود یک چهارم کل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را شامل می‌شود و واحدهای آن به صورت به هم پیوسته در پایتخت قرار دارد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که ضروری است این جلسات به منظور پیش برد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی به صورت منظم برگزار شود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دوران فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون دوران مختلفی چون شکل‌گیری، جذب دانشجویان کارشناسی، ورود به حوزه تحصیلات تکمیلی و جذب گسترده دانشجویان تحصیلات تکمیلی را پشت سر گذاشته است. این دانشگاه در دوره‌ای بدون در نظر گرفتن ملاحظات جمعیتی، برنامه جذب دو میلیون دانشجو تا سال ۱۴۰۰ را در دستور کار خود قرار داد و بر این مبنا واحدها برنامه‌های توسعه‌ای را دنبال کردند که برخلاف این برنامه‌ریزی‌ها، کشور با روند کاهش دانشجو مواجه شد، به‌طوری که جمعیت دانشجویی کشور از ۴۸ درصد به ۴۳ درصد کاهش یافت.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان در دنیا با اتکا به آموزش عالی پیگیری می‌شود، اما در ایران بیکاری فارغ‌التحصیلان را با کاهش جمعیت دانشجویی جبران کردند، ادامه داد: کاهش جمعیت دانشجویی در ایران در حالی اتفاق افتاد که آمار جمعیت آموزش عالی جهان در طی ۱۰ سال گذشته از ۶۵ میلیون نفر به ۱۷۰ میلیون نفر رسیده است، اما در ایران به دلیل سیاست‌های انضباطی و با شعار اشتغال جوانان تحصیل کرده، جمعیت دانشجویی ۲۲ درصد کاهش یافت.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وظایف و عملکرد بخش‌های مختلف این دانشگاه، اظهار داشت: هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، سیاست‌گذاری‌های کلی دانشگاه؛ سازمان مرکزی، سیاست‌گذاری اجرایی و دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها برنامه‌ریز و اجرا کننده سیاست‌ها هستند.

وی افزود: قائل بر این هستیم که ساختار سازمان مرکزی نباید به واحدها تسری یابد و اگر در سازمان مرکزی معاونت علوم انسانی و هنر ایجاد شده به این معناست که در سازمان مرکزی به صورت تخصصی درباره این حوزه برنامه‌ریزی می‌شود، اما نیازی نیست که چنین معاونتی در واحدها ایجاد شود. موضوعی که بسیار مهم است و باید از آن مراقبت کنیم این است که دانشگاه آزاد اسلامی از سیاست‌گذاری تا اجرا یک زنجیره به هم پیوسته است.

دکتر طهرانچی ادامه داد: معاونت‌های علوم، مهندسی و کشاورزی در سازمان مرکزی، معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی وظایف تخصصی خود را مدیریت می‌کنند، بنابراین ایجاد معاونت‌های تخصصی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نشان از برنامه‌ریزی این دانشگاه در سطح عالی دارد که واحدها باید متناسب با این ساختار حرکت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تجمیع درآمد واحدها در حساب خزانه کل دانشگاه، خاطرنشان کرد: آنچه واحدهای دانشگاه به عنوان سرمایه جذب می‌کنند، مربوط به کل دانشگاه است، چرا که این دانشگاه یک هویت دارد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ما در عین حال که به وحدت دانشگاه توجه داریم، کثرت آن را در هم نظر گرفته‌ایم تا مانعی در مسیر نوآوری‌ها ایجاد نشود.

*دانشگاه‌ها می‌توانند در تحقق شعار سال نقش مؤثری ایفا کنند

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، اظهار کرد: دانشگاه در تحقق شعار سال نقش مؤثری می‌تواند ایفا کند. با توجه به شعارهای ده سال اخیر مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی، طرحی نو باید اندیشیده شود تا دانشگاه‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به نحو مطلوب نقش خود را ایفا کنند.

وی افزود: دانشگاه‌ها با انعقاد تفاهم‌نامه با صنایع مختلف می‌توانند در زمینه رونق تولید کمک فراوانی کنند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: از الآن باید در فکر اسفندماه باشیم که هر رئیس دانشگاه برای رونق تولید چه کارهایی انجام داده است. کارگروه‌هایی باید تشکیل شود تا پتانسیل و ظرفیت هر شهرستان را ببینند و براساس ظرفیت هر استان علم و عمل را با هم پیوند بزنند.

فتاح دماوندی در پایان خاطرنشان کرد: باید بتوانیم قبل از اخذ مدرک تحصیلی زمینه را برای حضور دانشجویان در مراکز کار فراهم کنیم.

*بیمارستان نیمه‌کاره با عزم مدیریت جدید دانشگاه آزاد تکمیل می‌شود

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در ابن نشست اظهار کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم که ارتباط دانشگاه‌های استان با صنعت گسترش پیدا کند و تقویت شود.

وی افزود: خوشبختانه دماوند دو واحد دانشگاهی قوی و مستعد دارد، سیاستمان این است که شهرستان را به سمت سرمایه‌گذاری در علوم دانشگاهی سوق دهیم و سرمایه خود را در آن حوزه هزینه کنیم و در حوزه بهداشت و درمان هم سرمایه‌گذاران بیایند.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: دماوند این استعداد را دارد که به عنوان قطب آموزشی مطرح شود. با استعدادی که شهرستان دارد می‌توانیم مسیر بهتری را پیش ببریم.

صفری تصریح کرد: تکمیل بیمارستان نیمه‌کاره یکی از خواسته‌های مردم است و جلسات متعددی برگزار شده و به نتیجه نرسیده است و شاید عزم لازم وجود نداشته است ولی الآن شاهد هستیم با مدیریت جدید دانشگاه آزاد عزم جزم شده است.

وی عنوان کرد: اگر دانشگاه مسئولیت قبول کند با مشارکت‌های اجتماعی مردم کمک صورت می‌گیرد تا بتوانیم نتیجه بگیریم و باعث می‌شود مردم به نظام و دولت اعتماد کنند؛ مخصوصاً در سال جاری که موضوعات مختلفی مطرح است هم اقتصادی و هم انتخابات؛ تلاش ما این است که اعتماد مردم را جلب کنیم. احیای یک موضوع چندساله و نیمه کاره باعث اعتماد مردم می‌شود.

فرماندار شهرستان دماوند در پایان خاطرنشان کرد: در استان دماوند، امکانات خوبی در ۵ شهر برای فعالیت دانشگاهی داریم و امیدواریم بتوانیم شهرستان دماوند را به قطب علمی تبدیل کشور تبدیل کنیم.

منبع: آنا

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن