رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند:

بیش از 330 میلیون تومان از طریق مشارکت‌های مردمی به اداره بهزیستی دماوند کمک شده است/ توزیع بیش از 2000 سبد کالا در بین نیازمندان دماوند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند گفت: بیش از 330 میلیون تومان از طریق مشارکت‌های مردمی به اداره بهزیستی شهرستان دماوند کمک شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، فاطمه خانزادی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه این اداره 159 فعالیت را در وظایف و عملکرد خود دارد، اظهار داشت: 2500 خانواده تحت پوشش بهزیستی دماوند هستند، 1460 پرونده زنان سرپرست خانوار و 1540 نفر نیز در جامعه معلولین شهرستان تحت پوشش حمایت‌های این مجموعه هستند.

وی با اشاره به مشارکت‌های اجتماعی و کمکهای خیرین که از طریق بهزیستی تحویل جامعه هدف می‌شوند، افزود: ساخت پارکینگ برای ماشین‌ها و اورژانس اجتماعی بهزیستی با هزینه 50 میلیون تومان در ابتدای سال 99، پروژه بازسازی مرکز شبه خانواده برای دختران کمتر از 12 سال در جیلارد به ارزش ریالی 450 میلیون توسط خیرین و بازسازی و ساخت دیوار مجتمع شهید سجادیان برخی از اقدامات این مجموعه هستند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند گفت: در مجتمع شهید سجادیان پرونده های مددکاری، توانبخشی و حرفه آموزی معلولان انجام می‌شود که برای این پروژه بیش از 100 میلیون تومان هزینه شده است، تمام هزینه‌های این پروژه توسط خیرین پرداخت شده و ورود و خروج معلولان با امنیت بیشتر فراهم شده است.

خانزادی ادامه داد: پروژه بازسازی و دیوارکشی مجتمع شهید فیاض بخش آبسرد توسط خیرین این شهر با هزینه 35 میلیون تومان در سه ماهه دوم امسال انجام شد، در آینده‌ای نزدیک این مجموعه به مرکز نگهداری معلولان تبدیل می‌شود.

وی تصریح کرد: امید است از ابتدای سال 1400 تعداد زیادی از معلولان ایزوله در این مرکز نگهداری خواهند شد و تعداد این افراد به بیش از 60 نفر خواهد رسید.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند بیان کرد: ساخت سرویس بهداشتی ویژه معلولان مرکز شهید سجادیان با هزینه 75 میلیون تومان توسط خیر بنام سطح شهرستان ابراهیمی انجام شده است.

خانزادی گفت: در طول سال 99 بیش از 2000 سبد کالا به ارزش ریالی هر سبد بین 400 تا 600 هزار تومان در سطح شهرستان دماوند توزیع شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر سبد کالای ویژه عید نوروز و نیز ماه مبارک رمضان فراهم شده و امروز نیز سبد کالای زنان سرپرست خانوار در حال توزیع است. ا زهفته گذشته توزیع سبدهای کالا شروع شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند افزود: تهیه 4 سری جهیزیه کامل به همت خیرین شهرستان دماوند ویژه مددجویان حوزه اجتماعی و توانبخشی، تهیه 350 پک لوازم التحریر، 4 عدد گوشی موبایل و 19 عدد تبلت برای دانش آموزان نیازمند تحت پوشش بهزیستی و اهدای یک دستگاه سمند صفرکیلومتر توسط یکی از خیران به اداره بهزیستی با نیت خاص ویژه این اداره تعدادی دیگر اقدامات بهزیستی این شهرستان را شامل می‌شوند.

خانزادی ادامه داد: اقدامات دیگری همچون توزیع بیش از 2 تن گوشت و مرغ در طول سال به مددجویان بهزیستی، مناسب سازی 4 منزل مددجوی توانبخشی یا معلولان به ارزش ریالی 24 میلیون تومان با همت خیرین، توزیع 10 هزار ماسک بین مددجویان و مصون نگه داشتن مددجویان از بیماری کرونا در بهزیستی دماوند انجام شده است.

وی تصریح کرد: دماوند از موفق‌ترین شهرستان‌هایی بوده است که در حوزه کرونا در مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و بچه های بی سرپرست تا امروز هیچ مشکلی نداشته است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند بیان کرد: تهیه و توزیع 1400 سبد کالای نوروزی در سه ماهه آخر سال 99 به ارزش بیش از یک میلیارد تومان توسط اعضای شورای مشارکت با بیش از 60 خیر انجام می‌شود، حدود 800 سبد کالا در حال توزیع است و 600 سبد نیز در نیمه اول فروردین سال 1400 صورت خواهد گرفت.

خانزادی گفت: نیت خیرین این بوده است که سبدهای کالا به مددجویان تحت پوشش داده شود، مددجویان کد رهگیری دارند و این سبدها را به علت نیت خیرین نمی‌توان به افراد غیر داد، قطعا افراد نیازمند دیگری در جامعه وجود دارند اما به سبب خاص بودن نیات خیرین، سبدهای کالا فقط به جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی تعلق می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: روز 13 رجب مصادف با میلاد حضرت علی(ع) مراسم کلنگ زنی مرکز حرفه آموزی و مددکاری توانبخشی معلولان در سطح شهرستان برگزار شد.

وی عنوان کرد: با اقدامات شهرداری، فرمانداری و نماینده شهرستان در مجلس و بر حسب نیاز و مساعدتها، ساختمان همجوار در حال تخریب است تا با همت شهرداری و شورای شهر دماوند و همراهی دیگر مسئولان این اتفاق مثبت تا پایان سال 1400 محقق شود و مرکز حرفه آموزی در کنار این ساختمان احداث شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا