فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان دماوند خبر داد؛

بیش از ۱۰۰۰ نفر عضو بسیج اصناف شهرستان دماوند هستند/ ۲ پایگاه جدید بسیج اصناف شهرستان دماوند در سال جاری افتتاح می‌شود

فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان دماوند گفت: ۲ پایگاه جدید بسیج اصناف شهرستان دماوند در سال جاری افتتاح می‌شود

میرزا صادقعلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: در حال حاضر بیش از هزار نفر عضو بسیج اصناف شهرستان دماوند هستند که در ۱۰ پایگاه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در سال ۹۷ دو پایگاه در اتحادیه تراشکاران، میوه‌فروشان، کاشی و سرامیک افتتاح می‌شود و تصمیم داریم که با توجه به فعالیت ۱۶ اتحادیه، ۱۶ پایگاه بسیج اصناف در سطح شهرستان دماوند راه‌اندازی شود.

فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان دماوند ادامه داد: بسیج اصناف شهرستان دماوند در سال گذشته توانست در استان تهران از میان پنج ناحیه به عنوان برتر باشد و کمک‌هایی از سوی اتاق اصناف انجام شد، علاوه بر این در سال گذشته تعداد یک‌صد جذب نیرو داشتیم.

صادقعلی اضافه کرد: همچنین تبدیل ۵۰ نفر عضویت از عادی به فعال و فراگیری آموزش اولیه برای افرادی که خدمت سربازی را انجام دادند از دیگر اقدامات در سال گذشته بود؛ البته این فراگیری سخت نیست زیرا تقریبا ۹۰ درصد از نیروهای بسیج اصناف خدمت سربازی را پشت‌سر گذاشته و یا با شرکت در جبهه فنون بسیجی را آموخته‌اند.

وی بیان کرد: در طول سال گذشته در شهرستان دماوند تعداد ۴۰۰ نفر فقه بازار را آموزش دیدند و امسال نیز۴۰۰ نفر این آموزش را دریافت می‌کنند و به زودی بسیج اصناف به جایگاه مطلوب خواهد رسید.

فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان دماوند عنوان کرد: بسیج اصناف دو ماموریت ذاتی و ابلاغی دارد؛ ماموریت ابلاغی سلسله مراتب از سوی سپاه ابلاغ می‌شود و شامل جذب، سازماندهی افراد و آموزش فقه بازار است.

صادقعلی خاطرنشان کرد: این آموزش شامل‌حال افرادی است که می‌خواهند اقدام به کسب جواز نموده و یا قصد تمدید جواز را دارند؛ همچنین موضوعاتی مانند احیای امر به معروف، برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع)، آموزش اولیه ورود به بسیج و ابلاغیه‌هایی در چند مرحله به بسیج اصناف ابلاغ و اجرا خواهد شد.

وی در خصوص کمیته نظارت گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگانی که به کالای ایرانی مبادرت می‌کنند برنامه تشویقی لحاظ گردد؛ همچنین همایشی در راستای شعار سال در خصوص حمایت از کالای ایرانی در شهرستان دماوند برگزار گردد تا بازار اسلامی توجیه شود.

فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان دماوند با بیان اینکه اتاق اصناف باید فرمایش مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خویش قرار دهد اظهار داشت: ما به عنوان سرباز ولایت اعلام آمادگی می‌کنیم تا شعار سال را محقق سازیم.

صادقعلی تصریح کرد: اعضای پایگاه‌ها زحمات زیادی کشیدند که لازم بود در اولین نشست از آنها تشکر شود، نواقصی نیز وجود داشت که باید این ضعف‌ها برطرف گردد تا با توان و قدرت بیشتری فعالیت کنیم.

وی اولین اقدام پایگاه‌ها را در تکمیل شورای پایگاه، معرفی و اخذ احکام شوراها، ساماندهی، بایگانی پرونده‌ها، حضور بسیجیان در ایام فرهنگی، مذهبی، ملی، نصب بنر در اعیاد مذهبی و ملی خواند و گفت: حکم افرادی که از زمان تاریخ آنها گذشته باید تمدید شود.

فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان دماوند با اشاره به بحث امر به معروف اذعان داشت: در سال گذشته شاهد راه‌اندازی امر به معروف در زمینه مسائل خرید و فروش و رعایت شئونات در اصناف بودیم و فرماندهان پایگاه‌ها باید نماینده خود را به مسئول امر به معروف و نهی از منکر بسیج اصناف معرفی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن