برگزاری کارگاه‌های آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر در شهرستان دماوند/ ارائه روزانه بیش از 5000 خدمت در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دماوند/ عدم موافقت با عرضه مواد غذایی و خوراکی در روز بازارهای هفتگی شهرستان دماوند | تارود | اخبار دماوند, اخبار کیلان, اخبار آبسرد, اخبار رودهن
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
<p style='color:black;font-size:12px'>رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند:</p>  برگزاری کارگاه‌های آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر در شهرستان دماوند/ ارائه روزانه بیش از ۵۰۰۰ خدمت در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دماوند/ عدم موافقت با عرضه مواد غذایی و خوراکی در روز بازارهای هفتگی شهرستان دماوند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: روزانه بیش از پنج هزار خدمت در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دماوند ارائه می‌شود.

حسن خیرخواه به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: دهم تا ۱۶ مردادماه به عنوان هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر نامگذاری شده است.

وی افزود: هدف از برگزاری این هفته ترویج و تثبیت تغذیه با شیر مادر و آگاه‌سازی مردم نسبت به آن در فرهنگ جامعه امروزی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ادامه داد: همچنین از اهداف دیگر تغذیه با شیر مادر پیشگیری از انواع سوء تغذیه، تأمین امنیت غذایی در مواقع بحرانی و شکست چرخه فقر است.

خیرخواه تاکید کرد: تغذیه با شیر مادر یک راحل جهانی برای فراهم کردن فرصت‌های برابر و شروع عادلانه زندگی برای تمام افراد است که این شیوه تغذیه سلامت رفاه و بقای زنان و کودکان در سراسر جهان را افزایش می‌دهد.

وی شیر مادر برای تأمین نیازهای تغذیه‌ای و ایمونولوژی طراحی شده است و تغذیه با آن باعث ایجاد پیوند عاطفی بین مادر و کودک می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه شعار ملی امسال این هفته «تغذیه با شیر مادر، زیربنای زندگی» نامگذاری شده است، عنوان کرد: همچنین طبق سنوات گذشته با همکاری سایر نهادهای دولتی جهت آگاه‌سازی مردم اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه با شیر مادر و …. را در سطح شهرستان دماوند در دستور کار داریم.

خیرخواه با اشاره به خدمات شبکه بهداشت و درمان در سطح شهرستان دماوند گفت: به‌طور کلی در سطح شهرستان دماوند ۳۹ مرکز بهداشتی درمانی و خانه بهداشت داریم که به تفکیک ۲۶ خانه بهداشت، پنج مرکز بهداشتی و درمانی، سه پایگاه غیرضمیمه، پنج پایگاه ضمیمه، دو بیمارستان و هشت پایگاه اورژانس به همراه ۱۳ دستگاه آمبولانس وجود دارد می‌باشد.

وی افزود: طبق آخرین آمار در سامانه سیب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روزانه بیش از پنج هزار خدمت در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دماوند است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند بیان کرد: بازرسان بهداشت محیط شهرستان دماوند به صورت شبانه‌روزی در مراکز تهیه، تولید و توزیع و فروش مواد غذایی نظارت و کنترل کامل دارد.

خیرخواه در پایان گفت: همچنین براساس گزارشات به‌دست رسیده در خصوص عرضه مواد غذایی و خوراکی در روز بازارهای هفتگی شهرستان دماوند به منظور حفظ بهداشت و سلامت شهروندان موافق اینگونه اقدامات نیستیم که باید برای آن تصمیماتی در کارگروه امنیت غذایی فرمانداری تصمیماتی گرفته شود.

انتهای پیام/

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
download mobile firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course

لینک کوتاه مطلب: https://tarood.ir/?p=162581
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true