به‌مناسبت دهه وقف صورت گرفت؛

برگزاری همایش یاوران وقف در مسجدالرضا(ع) گیلاوند + تصاویر

به‌مناسبت دهه وقف، همایش یاوران وقف در شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردمی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، آیت الله سید محمد حسینی قزوینی، مدیر شبکه برون مرزی ولایت در همایش یاوران وقف که با حضور اقشار مختلف مردمی در مسجدالرضا(ع) گیلاوند برگزار شد، ابتدا به جایگاه مهم و ارزشمند مهدویت اشاره و اظهار داشت: در میان معارف دینی موضوعی با اهمیت‌تر از موضوع مهدویت نداریم و این مهم را می‌توان در آیات قرآنی، احادیث و روایات از اهل بیت (ع) دید.

وی ادامه داد: البته موضوع مهدویت تنها در اسلام و شیعه دارای جایگاه والا و با اهمیتی ندارد بلکه در بین وهابیت که سال‌ها است با تمام توان برای نابودی شیعه تلاش می‌کنند، در موضوع مهدویت قاطعانه وارد شده به‌طوری که در برخی از کتاب‌های آنان بیان داشته‌اند که هر کس منکر وجود حضرت ولیعصر (عج) شود، کافر است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: حتی در تاریخ اقوام باستانی به وجود منجی و قیام مردی بزرگ اشاره دارد که روزی تمامی حکومت‌ها از بین می‌رود و حکومت نوین ایجاد می‌شود.

مدیر شبکه برون مرزی ولایت به اهمیت صدقه جاریه برای انسان اشاره کرد و گفت: انسان بعد از مرگ پرونده اعمالش بسته می‌شود به غیر از زمانی که صدقه جاریه داشته باشد تا بعد از مرگ می‌تواند از آن به‌عنوان یک سرمایه استفاده کند و دیگران نیز در دنیا از آن بهره‌مند گردند و آن وقف است.

آیت الله حسینی قزوینی تصریح کرد: وجود اهل بیت (ع) و جایگاه امامت برای انسان یک نعمت بزرگ است که باید همواره شکرگذار خداوند متعال بود و در این میان اگر یک نفر را با فرهنگ ولایت، جایگاه ارزشمند امامت و موضوع مهدویت آشنا و آگاه کنیم قطعاً انفاقی ارزشمندتر کرده‌ایم.

این مقام مسئول یکی از وظایف مهم ما در دوران غیبت را آشنایی با مولا و امام خود دانست و گفت: در روایات بیان شده که هر کس از دنیا برود و امام خود را نشناخته باشد، مرگ آن جاهلی است؛ بدانید ولایت مایه حیات ملت بوده و امروز این مهم به‌طور رایگان در اختیار ما قرار داده شده است.

مدیر شبکه برون مرزی ولایت با اشاره به در پیش بودن آغاز امامت حضرت مهدی (عج)، خاطرنشان کرد: عمده مشکلات ما ضعف ایمان است و اگر بخواهیم ایمان خود را قوی کنیم باید به خداشناسی برسیم و این خداشناسی با امام شناسی آغاز می‌شود؛ وقتی باور کنیم امام ما بر اعمال ما آگاه است قطعاً درست گام برمی داریم.

*95 درصد موقوفات شهرستان دماوند مربوط به عزاداری اهل بیت (ع) است

در ادامه نیز حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند اظهار داشت: انسان وقتی می‌میرد پرونده عملش بسته می‌شود ولی در سه مورد باز خواهد بود و آن اینکه حرکت علمی انجام دهد، فرزندان صالحی تربیت کند و یا صدقه جاریه و وقفی انجام داده باشد.

وی ادامه داد: اکنون 95 درصد موقوفات شهرستان دماوند مربوط به عزاداری اهل بیت (ع) به ویژه امام حسین (ع) است که لازمه ترویج فرهنگ انفاق در دیگر زمینه‌ها همچون کمک به نیازمندان، بهداشت و درمان، فرهنگی و اجتماعی و… با اطلاع‌رسانی بیشتر محقق می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن