در ششمین روز از ماه محرم‌ صورت گرفت؛

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در دماوند

همزمان با سراسر کشور، همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در شهرستان دماوند در ششمین روز از محرم‌الحرام 1441 با همت اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، همایش شیرخوارگان حسینی شهر دماوند همزمان با سایر نقاط کشور در نخستین جمعه ماه محرم سال جاری با حضور بیش از هفت هزار بانوی دماوندی در حسینیه محله قاضی برگزار و بزرگترین سند مظلومیت حماسه‌ساز کربلا با اشکان کودکان شیرخوار به تصویر کشیده شد.

در این مراسم مادران عزادار به همراه نوزادان شیرخوار خود به یاد مظلومیت طفل شهید ۶ ماهه دشت کربلا گریستند و پیام انزجار خود از ستمگران و کودکشان عالم را پس از ۱۴ قرن از عاشورای سال ۶۱ هجری به جهانیان مخابره کردند.

حجت الاسلام حمید مشهدی آقایی در این همایش با اشاره به اینکه کربلا یک منشور است و از هر سوی به این حادثه بنگریم درس بزرگی برای زندگی آدمی دارد، اظهار داشت: یکی از نکات مهم و کلیدی در این حادثه حضور زنان، کودکان و نوجوانان بود که به این واقعه بزرگ عظمتی بیشتر بخشید.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه واقعه کربلا و روضه های که در وصف این حادثه بزرگ خوانده می شود، خانوادگی است، افزود: یکی از ابعاد مهم عاشورا، بعد تربیتی آن است چرا که در این حادثه امام حسین(ع) به همراه خانواده خود حضور داشت بطوری که در این حادثه ایشان تعدادی از خانواده و فرزندان خود را و حتی حضرت زینب (ع) ۱۷ نفر از خانواده و عزیزان خود را از دست داد.

وی خاطرنشان کرد: قصه کربلا در تحکیم خانواده و تربیت نسل آینده بسیار موثر است چراکه قصه عاشورا عاطفه ها را افزایش می دهد و دلها را نسبت به هم مستحکم می کند؛ اگر واقعه کربلا از زندگی اجتماعی ما حذف شود، جامعه رنگ کویر به خود می گیرد.

این مقام مسئول گفت: اگر می خواهید کودکانتان با دین و ارزش ها و آرمان های آن آشنا شوند و مسیر زندگی آنان در این راه شکل گیرد، بیش از پیش در مجالس عزای امام حسین(ع) شرکت کنید زیرا در این مراسم ها، قصه ها را می آموزند و با این قصه ها بزرگ می شوند.

حجت الاسلام آقایی بیان داشت: واقعه جانسوز شهادت حضرت علی اصغر(ع) موجب برپایی بیش از شش هزار همایش شیرخوارگان حسینی در اقصی نقاط جهان شده است زیرا این حادثه دل هر انسانی را به درد می آورد.

.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن