به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار صورت گرفت؛

برگزاری همایش بانوی انقلاب در دماوند/ تجلیل از ۶۷ پرستار و امدادگر دماوند

همایش بانوی انقلاب در شهرستان دماوند به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار در سینما پرستو برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، در این همایش از ۶۷ بانوی پرستار، امدادگر، پرسنل اورژانس، مددکاران اداره بهزیستی و پرستار خانه سالمندان، هلال‌احمر و همسر جانبازان با حضور مسئولان تجلیل صورت گرفت.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: گرامیداشت مناسبات و اقشار مختلف جامعه در شهرستان دماوند از جمله پرستاران بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

وی افزود: امیدواریم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تلاش دستگاه‌ها و نهادها به نحو احسن گرامی داشته شود و شاهد برنامه‌های متنوعی در دهه فجر باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: این برنامه‌ها باید همچون سال‌های گذشته درشان مردم شهرستان دماوند و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و حتی امسال ویژه‌تر باشد.

صفری با بیان اینکه مردم باید در این مراسمات حاضر شوند و با دستاوردهای خدمات چهل ساله بعد از انقلاب آشنا شوند، عنوان کرد: همه اقشار باید بدانند که در زمان انقلاب چه اتفاقاتی افتاده است و چه امکانات و خدماتی را نداشتیم و امروز از آنها بهره‌مند هستیم، چه امکاناتی باید دارا بودیم و امروز نیز نداریم و باید برای کسب آنها برنامه‌ریزی کنیم.

وی ادامه داد: اجرای مراسم تنها باهدف گرد هم آوردن تعدادی افراد و برگزار کردن نشست نیست و تمامی جوانب دیگر باید مدنظر قرار گرفته و برنامه‌ریزی برای آنها انجام شود.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در مراسمات چهلمین سالگرد علاوه بر معرفی دستاوردهای انقلاب باید شاهد برنامه‌های متنوع فرهنگی اجتماعی و… باشیم.

*پرستاران از جایگاه والا و ارزشمندی در جامعه برخوردارند

حجت اسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: پرستاران از جایگاه والا و ارزشمندی در جامعه برخوردارند و خدمات بسیاری را بدون چشمداشت به جامعه هدف ارزانی داشته‌اند.

وی افزود: زحمتکشان عرصه پرستاری در شهرستان دماوند نیز با الگو گیری از حضرت زینب(س) و اقتدا به این بانو صبر و شکر را پیشه خود قرار داده و در حوزه بهداشت و درمان بسیار نقش آفرین بوده‌اند.

امام جمعه شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه صبر و شکر دو ویژگی ارزشمند حضرت زینب(س) بود، این بانوی بزرگ اسوه و الگوی صبر و شکر است، عنوان کرد: وقتی حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا در کنار پیکر بیجان برادرش امام حسین قرار گرفت به خداوند گفت این قربانی کم را از ما قبول کن.

فتاح دماوندی بیان کرد: نماز شب حضرت زینب (س) از دوران کودکی شروع شده و حتی در شب عاشورا نیز نماز شب را بجا آورد و امام حسین (ع) به او فرمود من را نیز در نمازت دعا کن.

وی ادامه داد: حضرت زینب (س) عابده آل علی نام گرفته چرا که عبادت ایشان همچون صبرش، توحیدش و معرفتش به خدا ستودنی است.

امام جمعه شهرستان دماوند تصریح کرد: جایگاه ایشان آنچنان والا و ارزشمند است که امروز شهدای مدافع حرم بسیاری برای دفاع از حرم ایشان جان خود را فدا کردند.

*پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است/ هر حرکت انسانی پرستار برای بیمار، یک انرژی مثبت می‌باشد

قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است مخصوصاً در جامعه ما که سرشار از لطف و محبت است.

وی با تأکید بر اینکه باید به این حرکت بزرگ که دارای مبنای عقلانی و فکری راسخ است با احترام بنگرند، افزود: پرستاران زن و مرد می‌بایست قدر خودشان را بدانند و این حرفه را مقدس بشمارند و شاید ضعف فرهنگ و شفافیت در همه جا سببمی‌شود که نقش‌ها به درستی شناخته نشود.

این مقام مسئول تصریح کرد: گاهی اوقات درد یک صنف صرفاً بالا رفتن فیش و مزایای حقوقی نیست، بلکه عزت نفس و حفظ شأن اجتماعی مشاغل، چیزی است که بستر سازی آن به دست متولیان فرهنگی و اجتماعی است.

میرزایی نیکو با اشاره به اینکه هر حرکت انسانی پرستار برای بیمار، یک انرژی مثبت است، خاطرنشان کرد: رفتار برآمده از روان، درمانگری و تکنیک‌های کنترل رفتار، اولین کمک به انسان است و پیش از آرامش جسمی به آرام جان نیاز داریم.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با بیاناینکه پرستاری، در کنار پزشکی دارای اهمیت است، گفت: وظیفه روانکاوان، روانشناسان اجتماعی، جامعه شناسان و اصناف این است که به تدوین اساسنامه وسیاست‌های مشاغل بپردازند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن