برگزاری نخستین برنامه طبیعت‌گردی به همت هیات ورزش‌های همگانی دماوند در سال 99

نخستین برنامه‌طبیعت‌گردی به همت هیات ورزش‌های همگانی شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،  هیات ورزش‌های همگانی شهرستان دماوند با همکاری کمیته ورزش‌های طبیعی برنامه طبیعت‌گردی پیمایش آبشار و دره نوردی در ارتفاعات زیبای روستای خسروان را با حضور اعضای این هیات و گروه کوهنوردی افق برگزار کرد.

در شروع این پیمایش حکم ریاست کمیته ورزش‌های طبیعی هیات همگانی به سید مجتبی حسینی از سوی هیات رئیسه اهداء شده است.

بهرام صالح نیا، رئیس هیات ورزش‌های همگانی شهرستان دماوند اهداف کمیته‌های متناظر هیات ورزش‌های همگانی را ایجاد فضای علمی، ورزشی، فرهنگی به صورت تخصصی و کاربردی برای شهروندان عنوان کرد.

وی افزود: با این برنامه‌ریزی‌ها بخشی از فقر حرکتی ناشی از کم تحرکی جبران می‌شود و تلاش و خلاقیت به عنوان عوامل پیروزی و موفقیت از مهمترین اهداف برنامه‌های هیات است.

سید مجتبی حسینی، رئیس کمیته ورزش‌های طبیعی شهرستان دماوند اظهار داشت: به‌طور کلی، هرگونه ورزش و فعالیتی که در دامان طبیعت اعم از کوه، جنگل، دریا، کویر و …. با هدف ورزش و یا تفریح انجام می‌پذیرد را ورزش‌های طبیعی می‌گوییم.

وی افزود: این فعالیت‌ها کمپینگ، پیاده‌روی، کوه روی، کویر پیمایی، جنگل پیمایی، دوچرخه‌سواری در طبیعت، پیمایش و بازدید از غارها، شکار فرضی و یا هرگونه فعالیت مشابهی از این قبیل که در طبیعت انجام شود، می‌باشد.

رئیس کمیته ورزش‌های طبیعی شهرستان دماوند بیان کرد: عموماً افرادی که به این ورزش روی می‌آورند قصد حضور در مسابقات، گرفتن مدال و امتیازات دیگر را ندارند و هرکس می‌تواند به قدر دلخواه و توانایی خویش، از طبیعت بهره ببرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن