برگزاری مراسم فاطمه مدافع حریم ولایت در مجتمع فرهنگی هنری کوثر دماوند

مراسم فاطمه مدافع حریم ولایت با حضور هنرمندان و مسئولین شهرستان دماوند به مناسبت ایام شهادت صدیقه کبری حضرت زهرا(س) در مجتمع فرهنگی هنری کوثر دماوند برگزار شد.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، مراسم فاطمه مدافع حریم ولایت به مناسبت ایام شهادت صدیقه کبری حضرت زهرا(س) توسط انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان دماوند متشکل از آثار هنرمندان به مناسبت ایام فاطمیه  شهرستان دماوند گشایش یافت.

ورکشاپ نقاشی، تذهیب، سفال و ساخت نماهنگ با موضوع شهادت حضرت زهرا توسط انجمن هنرهای تجسمی و اجرای قطعه کوتاهی از تعزیه توسط انجمن تعزیه ایرانیان شعبه دماوند انجام گردید، شعر خوانی توسط انجمن ادبی و نی نوازی توسط انجمن موسیقی شهرستان دماوند به اجرا درآمد.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم با تاکید بر اینکه الگوی امام زمان(عج) حضرت فاطمه زهرا(س) بودند، اظهار داشت: ما باید سبک زندگی حضرت زهرا(س) را با استفاده از قالب‌های هنری و زبان هنر به تصویر کشیده و به سمع و نظر مردم برسانیم.

وی افزود: انجمن هنرهای تجسمی و شعرا، نویسندگان، هنرمندان حوزه تئاتر، نقاشی، خطاطی و…. هر کدام با هنر‌ خود یک بعد از زندگی آن حضرت را نمایش دهند.

فتاح دماوندی با تبیین ویژگی‌های زندگی حضرت زهرا(س) گفت: عمر این حضرت کوتاه بوده، اما نقش ایشان در هجرت که مبدا تاریخ اسلام بوده بی بدیل است.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه ازدواج امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) در سال دوم هجری در مدینه الگویی برای همه قلمداد می‌شود گفت: باید در راستای ترویج ازدواج آسان اقدامات لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین فتاح دماوندی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) معصوم و منبع فیض بودند تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده برگزاری نمایشگاه فاطمیه در قالب تصاویر و اشعار فاطمی، تئاتر، سرود و خطاطی را داشته باشیم.

وی ازدواج آسان، فرزند آوری و فرزند پروری را لازمه جامعه دانست و گفت: حضرت زهرا(س) در خانه‌ای کوچک و با امکانات کم فرزندانی تربیت کردند که برای ما الگو هستند.

امام جمعه شهرستان دماوند در خصوص نمایش سال آینده افزود: باید علاوه بر فعالیت در راستای نیاز جامعه، به دو بحث ولایت و سیاست مداری نیز توجه کنیم.

*انجمن‌ها هنرمندانه ارزش‌های اسلامی را ترویج می‌کنند

غلامرضا عبدالله‌ بیگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: تولید آثار فرهنگی و هنری به واسطه حمایت‌های مادی و معنوی امام جمعه شهرستان حاصل شده است، روحانیت منطقه از ظرفیت‌های گرانبها در تولید، حمایت و نظارت بر این آثار است.

وی افزود: با کمک این حمایت‌ها موفق شدیم در سال گذشته دو انجمن هنری جدید تاسیس کنیم که اگر این حمایت‌ها نبود، چنین اتفاقی نمی‌افتاد، ظرفیت‌های خوبی در شهرستان دماوند وجود دارد که برخی از انجمن‌ها همچون خوشنویسی حتی در استان نیز شاخص هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند گفت: تعداد برخی از انجمن‌ها در استان بسیار اندک است، فقط دو انجمن سینمای جوانان در سطح استان تهران وجود دارد که یکی از آنها در دماوند فعالیت می‌کند.

عبدالله‌ بیگی ادامه داد: انجمن تعزیه بعد از چندین سال در سال گذشته به نتیجه رسید که حاصل یاری و حمایت مسئولان و روحانیت است.

وی تصریح کرد: همه انجمن‌ها هنرمندانه ارزش‌های اسلامی را ترویج می‌کنند و هیچ افتخاری بالاتر از این نیست که ارزش‌های اسلامی با قلم و نگارش هنرمندان ترویج شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند اضافه کرد: امید است با رفع بیماری کرونا بتوانیم برنامه‌های اجرایی بهتری در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد باشیم

لازم به ذکر است در پایان این مراسم با حضور مسئولان شهرستان از ۱۹ نفر هنرمندان مشارکت کننده در این برنامه تقدیر به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا